Larymed citron příbalový leták

Larymed citron

Larymed je léčivý přípravek obsahující účinnou látku benzydamini hydrochloridum. Benzydamin hydrochlorid je léčivo ze skupiny lokálních anestetik a protizánětlivých látek.

Larymed je často používán k léčbě a symptomatickému zvládání různých zánětlivých stavů v ústní dutině a krku, včetně bolesti v krku, aftů, gingivitidy, stomatitidy a podobných stavů. Benzydamin hydrochlorid působí protizánětlivě a lokálně znecitlivuje postižené oblasti, což pomáhá snižovat bolest, otoky a další příznaky zánětu.

Larymed je dostupný ve formě spreje nebo roztoku, který se aplikuje přímo do postižené oblasti ústní dutiny a krku. Dávkování a délka léčby se mohou lišit v závislosti na konkrétních potřebách a doporučeních lékaře. Je důležité dodržovat pokyny uvedené na obalu a konzultovat s lékařem nebo farmaceutem před zahájením užívání tohoto přípravku.

Larymed obvykle vykazuje minimální systémovou absorpci a měl by být dobře snášen. Nicméně, jako u všech léčiv, mohou se vyskytnout vedlejší účinky, jako jsou alergické reakce, pálení nebo mravenčení v aplikované oblasti. Pokud se objeví jakékoli nežádoucí účinky, je vhodné přerušit používání a konzultovat další postup s lékařem nebo farmaceutem.

Příbalový leták

Co je Larymed a k čemu se používá

Larymed obsahuje léčivou látku benzydamin hydrochlorid. Larymed se používá k lokální léčbě příznaků akutní bolesti v krku u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe, nebo se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Larymed citron

Napsat komentář