Septabene sprej, roztok – příbalový leták

Septabene sprej, roztok

Septabene sprej je obchodní název léčivého přípravku určeného k ošetření ústní dutiny a krku. Obsahuje kombinaci účinných látek, které mají antiseptické a protizánětlivé účinky.

Přesné složení Septabene spreje závisí na konkrétním výrobku. Obvykle obsahuje antiseptika, jako je chlorhexidin nebo benzalkoniumchlorid, které pomáhají potlačovat růst a množení bakterií a mikroorganismů v ústní dutině. Tím se snižuje riziko infekce a zánětu.

Septabene sprej se často používá k ošetření zánětlivých stavů v ústech a krku, jako jsou bolestivé a podrážděné dásně, aftózní vředy, zánět mandlí nebo bolest v krku. Sprej se aplikuje přímo na postiženou oblast a pomáhá uklidnit symptomy a podpořit hojení.

Přesné dávkování a režim užívání Septabene spreje by měly být stanoveny podle pokynů na obalu nebo na doporučení lékaře. Je důležité dodržovat doporučenou dávku a pokyny pro použití.

Před použitím Septabene spreje nebo jakéhokoli jiného léčiva se vždy poraďte se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Mohou vám poskytnout přesné informace o přípravku a doporučení pro vaši konkrétní situaci.

Příbalový leták

Co je přípravek Septabene a k čemu se používá

Přípravek Septabene je protizánětlivý, analgetický a antiseptický léčivý přípravek pro místní orální použití. Orální sprej dezinfikuje ústa a krk a zmírňuje známky zánětu v krku, jako je bolest, zarudnutí, otok, pocit tepla a porucha funkce.

Přípravek Septabene se používá k protizánětlivé, analgetické a antiseptické léčbě:

  • podráždění v krku, podráždění úst a dásní,
  • při gingivitidě (zánětu dásní) a faryngitidě (zánětu hltanu) a
  • před a po trhání zubů.

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Septabene orální sprej, roztok

Napsat komentář