Abaktal příbalový leták

Abaktal

Abaktal obsahuje léčivou látku pefloxacin, což je fluorochinolonové antibiotikum. Má podobné vlastnosti jako ciprofloxacin a je používán k léčbě různých bakteriálních infekcí.

Podobně jako u ciprofloxacinu platí, že dávkování Abaktalu (pefloxacinu) závisí na povaze a závažnosti infekce a dalších faktorech. Lékař určí správnou dávku a délku léčby na základě individuálního zdravotního stavu pacienta.

Stejně jako u všech antibiotik je důležité užívat Abaktal (pefloxacin) přesně podle pokynů lékaře a dodržovat doporučenou délku léčby. Před užíváním tohoto antibiotika informujte svého lékaře o případných alergiích, aktuálním zdravotním stavu a dalších léčivech, které užíváte.

Stejně jako u ostatních antibiotik, i u Abaktalu (pefloxacinu) mohou být vedlejší účinky, jako jsou zažívací potíže, bolesti hlavy, vyrážky a citlivost na sluneční světlo. Pokud se objeví nějaké nežádoucí účinky, okamžitě informujte svého lékaře.

Abaktal (pefloxacin) je léčivý přípravek, který se předepisuje pouze na lékařský předpis, a jeho užívání by mělo být řízeno lékařem. Samoléčba antibiotiky může mít nežádoucí následky a není vhodná.

Příbalový leták

Co je přípravek Abaktal a k čemu se používá

Přípravek Abaktal obsahuje léčivou látku pefloxacinum, která patří mezi antibiotika fluorovaných chinolonů.

Abaktal je určen k léčbě následujících infekcí vyvolaných mikroorganismy citlivými na pefloxacin:

  • akutní nekomplikovaný zánět močového měchýře. Váš lékař Vám předepíše přípravek Abaktal u akutního nekomplikovaného zánětu močového měchýře pouze v případě, kdy použití antibakteriálních látek, které jsou obecně doporučovány pro léčbu těchto infekcí, není vhodné.
  • akutní vzplanutí chronické obstrukční plicní nemoci, včetně chronického zánětu průdušek.

Váš lékař Vám předepíše přípravek Abaktal u akutního vzplanutí chronické obstrukční plicní nemoci, včetně chronického zánětu průdušek, pouze v případě, kdy je použití antibakteriálních látek, které jsou obecně doporučovány pro léčbu těchto infekcí, považováno za nevhodné.

  • infekce jater a žlučových cest
  • komplikované nitrobřišní infekce. Váš lékař Vám předepíše přípravek Abaktal u komplikované nitrobřišní infekce pouze v případě, kdy použití antibakteriálních látek, které jsou obecně doporučovány pro léčbu bakteriálních infekcí, není vhodné.
  • závažné bakteriální infekce zažívacího ústrojí
  • nosičství salmonel
  • infekce kostí a kloubů
  • komplikované infekce kůže a měkkých tkání. Váš lékař Vám předepíše přípravek Abaktal u komplikované infekce kůže a měkkých tkání pouze v případě, kdy použití antibakteriálních látek, které jsou obecně doporučovány pro léčbu těchto infekcí, není vhodné.
  • zánět močové trubice a děložního hrdla při kapavce způsobené citlivými bakteriemi Neisseria gonorrhoeae.

Pefloxacin je účinný samostatně nebo i v kombinaci s jinými antibiotiky. Rovněž je účinný pro léčbu a k ochraně pacientů s poruchou obranyschopnosti (imunity).

Aktuální příbalový leták Abaktal

Napsat komentář