Carbotox příbalový leták

Carbotox

Carbotox je obchodní název pro léčivý přípravek obsahující aktivní uhlí (carbo activatus) jako účinnou látku. Aktivní uhlí je léčivo s adsorpčními vlastnostmi, které je schopné vázat a odstraňovat nežádoucí látky z trávicího traktu.

Carbotox se používá k léčbě intoxikace a otrav z různých příčin. Aktivní uhlí absorbuje toxiny, plyny a jiné škodlivé látky ve střevě, což pomáhá snižovat jejich absorpci do těla a usnadňuje jejich vylučování.

Dávkování a režim užívání Carbotoxu se mohou lišit v závislosti na konkrétním produktu a indikacích. Je důležité dodržovat pokyny na příbalovém letáku nebo od lékaře. Před užíváním Carbotoxu je vhodné konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte jiné zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte alergie.

Vedlejší účinky Carbotoxu jsou obvykle vzácné, ale mohou zahrnovat zácpu nebo tmavou stolici. Je důležité informovat lékaře o jakýchkoli nežádoucích účincích a být obezřetný při užívání Carbotoxu společně s jinými léky, protože aktivní uhlí může ovlivnit jejich účinnost absorpcí.

Příbalový leták

Co je Carbotox a k čemu se používa

Carbotox patří do skupiny léčivých přípravků obsahujících aktívní uhlí, které na sebe váže škodlivé látky, plyny, bakterie, hnilobné produkty, toxiny a chemické sloučeniny ze zažívacího traktu.

Přítomný tiosíran sodný má mírně projímavý účinek a neutralizuje některé jedy.

Carbotox je určen k léčbě dospělých, dospívajících a dětí starších 3 let. Dětem od 3 let může být přípravek podáván pouze po doporučení lékaře.

Bez porady s lékařem mohou přípravek krátkodobě (nejdéle 2 dny) užívat dospělí včetně těhotných a kojících žen a dospívající u akutních průjmů způsobených dietní chybou provázených nevolností, zvracením, nechutenstvím, nadýmáním a poruchami trávení (zánět žaludeční a/nebo střevní sliznice).

Pouze na doporučení lékaře se přípravek užívá při průjmech, které se vyskytují v průběhu jiných základních onemocnění (cukrovka, dráždivý tračník, vředový zánět tlustého střeva) a při akutních perorálních otravách toxickými látkami.

Aktuální příbalový leták Carbotox

Napsat komentář