Cetirizin příbalový leták

Cetirizin

Cetirizin je lék, který patří do skupiny antihistaminik, konkrétně do skupiny druhé generace antihistaminik. Obsahuje účinnou látku cetirizin dihydrochlorid, která působí na histaminové receptory v těle. Cetirizin se často používá k léčbě alergických reakcí, jako jsou sezónní alergie, alergický rýma, svědění kůže a kopřivka.

Mezi hlavní účinky cetirizinu patří snížení příznaků alergie, jako jsou kýchání, svědění, vodnatý nos, slzení očí a svědění kůže. Cetirizin také pomáhá snižovat zánět a otoky spojené s alergickými reakcemi.

Cetirizin je dostupný ve formě tablet, sirupu nebo kapek. Dávkování závisí na věku, zdravotním stavu a příznacích pacienta. Je důležité dodržovat doporučení lékaře nebo pokyny uvedené na příbalovém letáku a nepřekračovat doporučenou denní dávku.

Před užíváním cetirizinu se doporučuje konzultovat s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo jste těhotná nebo kojíte.

Tato informace je pouze orientační, a proto je vždy nejlepší se poradit s lékařem nebo lékárníkem před zahájením léčby cetirizinem.

Příbalový leták

Co je Cetirizin Dr.Max a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Cetirizin Dr.Max je cetirizin dihydrochlorid, což je antihistaminikum. Antihistaminika pomáhají zmírnit příznaky některých alergií.

Cetirizin Dr.Max se u dospělých a u dětí od 6 let věku užívá ke:

  • zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy
  • zmírnění příznaků chronické kopřivky (chronické idiopatické urtikárie).

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Cetirizin Dr.Max

Napsat komentář