Desloratadin Xantis příbalový leták

Desloratadin Xantis

Desloratadin Xantis je léčivý přípravek obsahující účinnou látku desloratadin. Desloratadin patří do skupiny antihistaminik a používá se k léčbě příznaků alergií, jako jsou rýma, svědění, kýchání a slzení očí. Pomáhá snižovat účinky histaminu, který je uvolňován v těle při alergických reakcích.

Desloratadin Xantis je dostupný ve formě tablet a je určen pro dospělé i děti ve vhodných dávkách. Přesné dávkování a frekvenci užívání přípravku Desloratadin Xantis stanoví lékař na základě vašeho věku, váhy a závažnosti alergických příznaků.

Je důležité dodržovat pokyny a doporučení lékaře nebo pokyny uvedené na příbalovém letáku přípravku Desloratadin Xantis. Informujte svého lékaře o všech dalších léčivech, které užíváte, a o svém zdravotním stavu, abyste minimalizovali riziko nežádoucích účinků a zajištění maximální účinnosti léčby.

Tato informace je pouze orientační, proto je vždy nejlepší se poradit s lékařem nebo lékárníkem pro konkrétní informace o léčivém přípravku Desloratadin Xantis a jeho použití.

Příbalový leták

Co je Desloratadin Xantis a k čemu se používá

Desloratadin Xantis obsahuje desloratadin, což je antihistaminikum. Desloratadin Xantis je protialergický lék, který nevyvolává ospalost. Pomáhá kontrolovat Vaši alergickou reakci a její příznaky.

Desloratadin Xantis zmírňuje příznaky související s alergickou rýmou (zánět nosních cest způsobený alergií, např. sennou rýmou nebo alergií na roztoče v prachu) u dospělých a u dospívajících ve věku 12 let a starších. Tyto příznaky zahrnují kýchání, výtok z nosu nebo svědění v nose, svědění na patře a svědící, zarudnuté nebo slzící oči.

Desloratadin Xantis se také užívá ke zmírnění příznaků spojených s kopřivkou (stav kůže způsobený alergií). Tyto příznaky zahrnují svědění a kopřivkové pupeny.

Zmírnění těchto příznaků trvá celý den a pomáhá Vám obnovit normální denní aktivity a spánek.

Aktuální příbalový leták Desloratadin Xantis

Napsat komentář