Febichol příbalový leták

Febichol

Febichol obsahuje léčivou látku Fenipentol, která patří do skupiny antiepileptik. Je předepisována k léčbě epilepsie a kontroluje příznaky epileptických záchvatů. Fenipentol ovlivňuje aktivity mozku a snižuje vzrušivost nervových buněk, což pomáhá snižovat frekvenci a intenzitu záchvatů.

Důležité je užívat fenipentol přesně podle pokynů lékaře a dodržovat předepsané dávkování. Případné změny dávkování nebo ukončení léčby by měly být prováděny pod dohledem lékaře.

Je třeba si uvědomit, že fenipentol může mít některé nežádoucí účinky, jako jsou ospalost, závratě, nevolnost, ztráta chuti k jídlu a poruchy koordinace. Je důležité informovat svého lékaře o všech případných vedlejších účincích nebo obavách, abyste mohli společně najít nejlepší řešení.

Před zahájením léčby fenipentolem je vhodné se poradit se svým lékařem, poskytnout mu podrobnou anamnézu a informovat ho o případných stávajících zdravotních problémech, užívaných léčivech a alergiích. Lékař vám poskytne přesnější informace o dávkování, možných interakcích s jinými léky a dalších důležitých aspektech týkajících se užívání fenipentolu.

Příbalový leták

Co je přípravek Febichol a k čemu se používá

Febichol patří do skupiny léků určených k léčbě onemocnění žlučových cest. Působí tak, že zvyšuje vylučování žluče. Přípravek Febichol užívají dospělí a dospívající starší 15 let k léčbě trávicích obtíží při chronických (vleklých) onemocněních jater a žlučových cest (poruchách činnosti žlučníku, chronickém zánětu žlučníku, chronických žlučových kamenech, chronických onemocněních jater provázených trávicími obtížemi způsobenými poruchou nebo onemocněním žlučových cest) a stavech po chirurgickém odstranění žlučníku nebo po zánětu jater (hepatitidě).

Léčivou látkou přípravku Febichol je fenipentol, který po svém vstřebání zvýší vylučování žluče z jater do tenkého střeva, a tím odstraní nebo zmírní trávicí obtíže vyvolané poruchami vylučování žluče (jako jsou pocity bolesti nebo tlaku v pravém podžebří, říhání, nadýmání, průjmy, nechutenství a nesnášenlivost některých, zejména tučných či masitých jídel).

Pokud se do 14 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Febichol

Napsat komentář