Glyvenol příbalový leták

Glyvenol

Glyvenol je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího účinnou látku tribenosid. Jedná se o lék, který se používá k léčbě hemeroidů a dalších stavů spojených s projevy žilní nedostatečnosti.

Tribenosid je venotonikum, které posiluje a tonizuje cévy, zlepšuje krevní oběh a snižuje zánět. Při léčbě hemeroidů pomáhá snižovat otoky a podporuje hojení a zklidnění příznaků, jako jsou svědění, pálení a bolest.

Glyvenol je dostupný ve formě tablet nebo masti, které se aplikují přímo na postiženou oblast. Doporučené dávkování a frekvence užívání se obvykle řídí pokyny lékaře nebo pokyny uvedenými v příbalovém letáku.

Při používání Glyvenolu mohou nastat některé nežádoucí účinky, jako je zažívací obtíže, alergické reakce nebo podráždění kůže v místě aplikace. Pokud se objeví nežádoucí účinky nebo pokud příznaky nezlepší, je vhodné se poradit s lékařem.

Je vždy důležité konzultovat s lékařem nebo farmaceutem před použitím léků, abyste získali správné informace o jejich používání, dávkování a možných vedlejších účincích.

Příbalový leták

Co je Glyvenol a k čemu se používá

Glyvenol se používá u dospělých a dospívajících k léčbě onemocnění žilního krevního oběhu, jako je pocit únavy, napětí a tíže v nohou, otoky a bolesti způsobené dlouhodobým stáním nebo sezením. Obtíže obvykle vznikají postupně a postihují obě dolní končetiny současně (jednostranný, rychle vzniklý otok doprovázený bolestivostí může značit přítomnost závažnějšího postižení, proto prosím v takovém případě konzultujte postup s lékařem nebo lékárníkem).

Glyvenol snižuje prostupnost kapilár (nejmenších krevních cév), a tím zmenšuje otoky a zároveň doprovodné příznaky, jako je pocit bolestivých, unavených a těžkých nohou, křeče atd. Působí na řadu látek, které hrají důležitou úlohu při zánětu a bolesti. Glyvenol tak ovlivňuje chorobné procesy v kapilárním řečišti, v žilách a okolní tkáni.

Dále se používá u varikózního syndromu (žilní městky) a hemoroidů (řitních žilních městků). U hemoroidů Glyvenol zmenší otok v okolí konečníku a uleví od obtíží, jako jsou bolesti, svědění a mokvání. Další postup s ošetřujícím lékařem konzultujte v případě krvácení z konečníku, které může rovněž patřit k příznakům hemoroidů, ale může doprovázet i jiná (závažnější) onemocnění.

Na doporučení lékaře lze přípravek použít jako pomocnou léčbu při zánětu žil a okolní tkáně a posttrombotickém syndromu (po uzávěru žil vmetkem), před a po sklerotizaci křečových žil (chirurgický zákrok užívaný při léčbě žilních městků). Na doporučení lékaře mohou přípravek ve všech indikacích užívat i děti od 12 let věku.

Aktuální příbalový leták Glyvenol

Napsat komentář