Jak vybělit záclony

Záclony se neperou tak často a stane se, že zažloutnou a my je chceme opět hezky bílé. Existuje několik způsobů, jak vybělit záclony, tak se na to pojďme podívat.

  • Bělení peroxidem vodíku: V malé nádobě smíchejte vodu s peroxidem vodíku v poměru 1:1. Namáčejte záclony do této směsi a nechte je působit po dobu 30 minut až hodiny. Poté opláchněte záclony čistou vodou.
  • Bělení sodou bikarbonou: Smíchejte sodu bikarbonu s vodou, aby vznikla pasta. Naneste pastu na skvrny na záclonách a nechte ji působit po dobu 30 minut. Poté opláchněte záclony čistou vodou.
  • Bělení pomocí bělidla: Vhodné pouze pro bílé záclony. Nalijte do velkého hrnce vodu a přidejte bělidlo podle návodu na obalu. Vařte záclony v této směsi po dobu 15 až 20 minut. Poté opláchněte záclony čistou vodou.

Před použitím jakéhokoli bělícího prostředku se ujistěte, že je vhodný pro daný materiál záclony. Vždy dodržujte pokyny na obalu a provádějte test na malém neviditelném místě, abyste se ujistili, že bělicí prostředek nezpůsobí žádné poškození nebo zbarvení záclon.

Napsat komentář