Omnic Tocas příbalový leták

Omnic Tocas

Omnic Tocas je léčivo obsahující účinnou látku tamsulosin, která patří do skupiny léků nazývaných selektivní blokátory alfa-1 adrenergních receptorů. Je předepisováno pro léčbu příznaků benigní hyperplazie prostaty (BHP) u mužů.

Omnic Tocas působí uvolněním svalové tkáně v močové trubici a prostatě, čímž zlepšuje močení a zmírňuje příznaky spojené s BHP, jako je obtížné močení, časté močení a slabý proud moči.

Je důležité užívat Omnic Tocas přesně podle pokynů lékaře a dodržovat předepsanou dávku. Vedlejší účinky mohou zahrnovat závratě, únava, bolesti hlavy, nevolnost a poruchy ejakulace. Před zahájením léčby je vhodné se poradit s lékařem, který vám předepíše správnou dávku a poskytne další informace o léčbě.

Příbalový leták

Co je Omnic Tocas a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Omnic Tocas je tamsulosin. To je látka blokující adrenergní receptory, která snižuje napětí v hladkém svalstvu prostaty a močové trubice. To umožňuje snazší průtok moče močovou trubicí a usnadňuje se tak močení. Navíc přípravek snižuje pocit nucení k močení.

Omnic Tocas se používá u mužů k léčbě potíží dolních močových cest spojených s nezhoubným zbytněním prostaty (benigní hyperplazie prostaty), které se projevují obtížným močením (slabý proud), ukapáváním moče, silným nutkáním k močení, častým močením v noci i ve dne.

Aktuální příbalový leták Omnic Tocas

Napsat komentář