Pimafucort příbalový leták

Pimafucort

Pimafucort je léčivý přípravek, který obsahuje kombinaci tří účinných látek: natamycin, neomycin a hydrokortizon. Je používán k léčbě kožních infekcí, zejména plísňových a bakteriálních infekcí, které jsou doprovázeny zánětem.

Natamycin je antifungální léčivo, které působí proti různým druhům plísní. Neomycin je antibiotikum, které účinkuje proti určitým bakteriím. Hydrokortizon je kortikosteroidní léčivo, které má protizánětlivé účinky a pomáhá snižovat otoky, zarudnutí a svědění.

Pimafucort se obvykle aplikuje ve formě masti na postižené místo kůže. Dávkování a trvání léčby by měl stanovit lékař, který zohlední váš stav a závažnost infekce.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře a nepřekračovat doporučené dávkování. Před použitím Pimafucortu je vhodné informovat lékaře o případných alergiích nebo přecitlivělosti na léky, abyste minimalizovali riziko nežádoucích účinků.

Před zahájením léčby Pimafucortem je vždy vhodné konzultovat se svým lékařem nebo odborníkem v oboru farmacie, aby se získaly přesné informace a individuální doporučení ohledně použití tohoto léčivého přípravku.

Příbalový leták

Co je přípravek Pimafucort a k čemu se používá

Přípravek obsahuje tři složky: hydrokortison, který má protizánětlivé a proti svědivé účinky; neomycin, který zamezuje růstu některých bakterií; natamycin, který brání růstu hub, zvláště kvasinek.

Přípravek je indikován u onemocnění kůže, která reagují na léčbu místními kortikoidními přípravky a kde se předpokládá druhotná infekce bakteriemi, houbami nebo kvasinkami.

Přípravek Pimafucort krém je určen k léčbě kožního onemocnění v akutním (prudce a rychle probíhajícím) nebo subakutním (pomaleji probíhajícím) stádiu, a to zvláště ve kštici, na ochlupených částech těla nebo v kožních záhybech.

Přípravek Pimafucort mast je určen pro případy chronických, tj. dlouhotrvajících kožních onemocnění, kde je kůže suchá, se šupinami a prasklinami.

Aktuální příbalový leták Pimafucort

Napsat komentář