Sumamed příbalový leták

Sumamed

Sumamed je obchodní název pro léčivou látku azithromycin, která patří do skupiny antibiotik zvaných makrolidy. Azithromycin působí tím, že zabraňuje růstu a množení bakterií.

Sumamed se často používá k léčbě různých infekcí, včetně infekcí dýchacích cest, hrdla, nosu, uší, pokožky, močových cest a pohlavních orgánů. Může být také použit k léčbě závažnějších infekcí, jako je zápal plic, zánět středního ucha nebo bakteriální sinusitida.

Lékař vám předepíše správnou dávku Sumamedu a délku léčby v závislosti na vašem zdravotním stavu a typu infekce. Je důležité dodržovat přesně pokyny lékaře a užívat lék v předepsané dávce a po dobu stanovenou lékařem. Vedlejší účinky mohou zahrnovat zažívací potíže, bolesti hlavy, nevolnost nebo zvýšenou citlivost na sluneční světlo. Pokud se vyskytnou jakékoli nežádoucí účinky nebo potíže, je důležité se poradit s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek SUMAMED a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku SUMAMED je azithromycin. Azithromycin patří do skupiny makrolidových antibiotik. Má široké spektrum účinnosti a prokázal se jako účinný proti velkému množství kmenů mikroorganismů.

Přípravek SUMAMED je indikován k léčbě následujících infekčních onemocnění:

  • infekce horních cest dýchacích: bakteriální zánět hltanu, mandlí, vedlejších dutin nosních a středního ucha
  • infekce dolních cest dýchacích: bakteriální zánět průdušek, akutní zhoršení chronického zánětu průdušek, zápal plic
  • infekce kůže a měkkých tkání: migrující erytém – zarudnutí (první stádium Lymeské boreliózy
  • možná infekce po kousnutí infikovaným klíštětem), růže, bakteriální puchýřovitá onemocnění kůže a sekundární hnisavé záněty kůže

Aktuální příbalový leták Sumamed

SUMAMED 125 mg potahované tablety (azithromycinum): https://prehledy.sukl.cz/prehledy/v1/dokumenty/22023

Napsat komentář