Ultracod příbalový leták

Ultracod

Ultracod je obchodní název kombinovaného léku obsahujícího dvě účinné látky: kodein a paracetamol. Kodein je opioidní analgetikum, které působí na centrální nervový systém a snižuje vnímání bolesti. Paracetamol je lék proti bolesti a horečce. Kombinace těchto dvou látek se používá k léčbě středně silné až silné bolesti.

Ultracod je dostupný ve formě tablet a jeho dávkování a délka léčby jsou přesně stanoveny lékařem v závislosti na specifických potřebách a podmínkách pacienta. Je důležité dodržovat přesné dávkování a pokyny lékaře. Ultracod obsahuje kodein, který je opioid a může vyvolat závislost a další nežádoucí účinky, proto je důležité užívat tento lék pouze pod dohledem lékaře a dodržovat předepsané dávkování.

Ultracod je předpisový lék, takže je nutné mít na jeho užívání předpis od lékaře. Nikdy nezačínejte nebo nepřerušujte užívání Ultracodu bez konzultace s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Ultracod a k čemu se používá

Tento léčivý přípravek obsahuje kodein a paracetamol. Kodein patří do skupiny léčiv nazývaných opioidní analgetika, což jsou léky zmírňující bolest, a v kombinaci s lékem proti bolesti paracetamolem zmírňuje bolest.

Přípravek Ultracod je určen k léčbě středně silných až silných bolestí a mohou ho užívat dospělí při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů, pohybového ústrojí nebo při bolestivé menstruaci.

Přípravek Ultracod mohou užívat dospívající od 12 let ke krátkodobému potlačení středně silné bolesti, kterou nelze zmírnit jinými léky proti bolesti, jako je samotný paracetamol nebo ibuprofen.

Aktuální příbalový leták Ultracod

Napsat komentář