Triplixam příbalový leták

Triplixam

Triplixam je kombinovaný lék, který obsahuje tři účinné látky: amlodipin, perindopril a indapamid. Tento lék se používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze). Amlodipin je kalciový kanálový blokátor, perindopril je ACE inhibitor a indapamid je diuretikum.

Triplixam je dostupný ve formě tablet a jeho dávkování a délka léčby jsou přesně stanoveny lékařem v závislosti na specifických potřebách a podmínkách pacienta. Je důležité dodržovat přesné dávkování a pokyny lékaře. Léčba Triplixamem může mít vedlejší účinky, jako jsou bolesti hlavy, závratě, únava nebo poruchy trávení. Je důležité pravidelně sledovat svůj krevní tlak a konzultovat jakékoliv změny nebo nežádoucí účinky s lékařem.

Triplixam je předpisový lék, takže je nutné mít na jeho užívání předpis od lékaře. Nikdy nezačínejte nebo nepřerušujte užívání Triplixamu bez konzultace s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Triplixam a k čemu se používá

Přípravek Triplixam je kombinací tří léčivých látek: perindoprilu, indapamidu a amlodipinu. Je to antihypertenzivum a používá se k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze). Pacienti, kteří již užívají perindopril/indapamid a amlodipin v samostatných tabletách mohou místo toho užívat jednu tabletu přípravku Triplixam, která obsahuje všechny tři léčivé látky o stejné síle.

Každá z léčivých látek snižuje krevní tlak a společně upravují Váš krevní tlak:

  • Perindopril patří do skupiny léků nazývaných inhibitory angiotenzin-konvertujícího enzymu (ACE). Působí tím, že rozšiřuje cévy, čímž je pro srdce snadnější pumpovat přes ně krev.
  • Indapamid je diuretikum (které patří do skupiny léčiv nazývaných sulfonamidové deriváty s indolovým kruhem). Diuretika zvyšují množství moči vytvářené v ledvinách. Indapamid se však liší od ostatních diuretik, jelikož množství vytvářené moči zvyšuje jen mírně.
  • Amlodipin je blokátor vápníkových kanálů (patřící do skupiny léčiv nazývaných dihydropyridiny) a působí tak, že rozšiřuje cévy, takže jimi krev snadněji protéká.

Aktuální příbalový leták Triplixam

Napsat komentář