Valetol příbalový leták

Valetol

Valetol obsahuje kombinaci tří léčivých látek – propyfenazon, paracetamol a kofein.

Propyfenazon je léčivo patřící do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Je používán k léčbě bolesti, horečky a zánětu. Propyfenazon účinkuje tak, že snižuje hladinu prostaglandinů v těle, což jsou látky spojené se zánětem, bolestí a horečkou.

Paracetamol je léčivo používané k léčbě bolesti a snižování horečky. Patří do skupiny léků nazývaných analgetika a antipyretika. Paracetamol snižuje hladinu prostaglandinů v těle, což jsou látky spojené s bolestí a horečkou.

Kofein pak zesiluje účinky obou výše uvedených léčivých složek.

Příbalový leták

Co je Valetol a k čemu se používá

Valetol patří do skupiny léků zvaných analgetika. Tyto léky tlumí bolest. Valetol obsahuje kombinaci tří léčivých látek – propyfenazon, paracetamol a kofein. Propyfenazon a paracetamol tlumí bolest a snižují horečku, propyfenazon má i protizánětlivý účinek. Kofein zesiluje účinky obou složek. Protibolestivý účinek nastupuje asi půl hodiny po užití přípravku a trvá několik hodin.

Valetol mohou užívat dospělí a dospívající od 15 let ke krátkodobé léčbě bolesti hlavy (včetně migrény), zubů, při bolesti zad v křížové oblasti, bolesti po operacích, při bolesti doprovázející nachlazení a při bolestivé menstruaci. Po doporučení lékařem lze přípravek užívat při neuralgii (bolest v průběhu nervu). Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Valetol

Napsat komentář