Vánoční cukroví bez mouky – recept

Pokud chcete z nějakého důvodu vynechat mouku a hledáte recept na vánoční cukroví bez mouky, pak pro vás máme tento skvělý recept na ořechové vánoční cukroví, které neobsahuje mouku, chutná skvěle, a navíc je velice snadné na přípravu.

Ingredience

 • 200 g mletých vlašských ořechů
 • 100 g moučkového cukru
 • 2 bílky
 • Špetka soli
 • 1 lžička vanilkového cukru
 • rozpuštěná čokoláda nebo lískové ořechy

Postup

 1. Mleté vlašské ořechy smíchejte s moučkovým cukrem a lžičkou vanilkového cukru.
 2. Oddělené bílky ušlehejte se špetkou soli do tuhého sněhu.
 3. Postupně vmíchejte ušlehané bílky do směsi s ořechy a cukrem. Těsto by mělo být pevné, ale stále dostatečně měkké, aby se s ním dobře pracovalo.
 4. Na plech vyložený pečícím papírem vytvarujte z těsta malé kuličky nebo jiné tvary podle vašeho výběru. Nechte mezi nimi dostatek prostoru, protože cukroví se na plechu lehce roztéká, a tedy zvětšuje do šířky.
 5. Pečte v předehřáté troubě na 160 °C po dobu zhruba 15 minut, dokud cukroví není dozlatova. Ke konci dávejte pozor, protože se může cukroví začít během chvilky připalovat.
 6. Po upečení nechte cukroví vychladnout.
 7. Hotové vánoční cukroví bez mouky můžete namáčet jednou stranou každého kousku do rozpuštěné čokolády nebo ozdobit lískovým ořechem.

Toto ořechové vánoční cukroví bez mouky má vynikající ořechovou chuť, je bezlepkové, a přitom velice snadné na přípravu. Pokud hledáte nějaké cukroví bez mouky, pak toto je jeden ze skvělých receptů, který byste měli vyzkoušet a nemusí být zrovna období Vánoc.

Napsat komentář