Acylpyrin příbalový leták

Acylpyrin

Acylpyrin je obchodní název pro léčivou látku nazývanou acetylsalicylová kyselina (ASA). Jedná se o lék, který patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Acylpyrin se často používá k léčbě bolesti, horečky a zánětu.

Acylpyrin má analgetické (protibolestivé), antipyretické (protihorečkové) a protizánětlivé účinky. Je také často používán jako antitrombotikum pro prevenci srdečních onemocnění a cévních příhod.

Dávkování a použití acylpyrinu závisí na různých faktorech, včetně věku, zdravotního stavu a indikace. Je důležité dodržovat pokyny lékaře nebo návod k použití uvedený na obalu léku. Před zahájením léčby acylpyrinem je vhodné konzultovat s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky.

Je důležité si uvědomit, že informace poskytované zde nenahrazují konzultaci s lékařem. Vždy se poraďte s odborníkem ohledně léčby a užívání konkrétního léku.

Příbalový leták

Co je Acylpyrin a k čemu se používá

Přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové tlumí bolest a snižuje horečku, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky.

Přípravek Acylpyrin lze bez porady s lékařem užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až středně silné bolesti (např. hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci). U kloubních a svalových bolestí (vyjma těch, které doprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad) a při bolesti nervového původu je nutná porada s lékařem.

Pokud se do 3 dnů (při horečce) nebo do 5 dnů (při bolesti), nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Přípravek mohou užívat bez doporučení lékaře dospělí a dospívající od 16 let.

Děti a dospívající do 16 let smějí užívat kyselinu acetylsalicylovou vždy pouze po doporučení lékařem.

Aktuální příbalový leták

Napsat komentář