Amicloton příbalový leták

Amicloton

Amicloton je kombinovaný léčivý přípravek obsahující dvě účinné látky: amilorid hydrochlorid dihydricum a chlortalidon.

Amilorid hydrochlorid dihydricum je diuretikum (močopudné léčivo), které působí na ledviny a snižuje zpětné vstřebávání sodíku a vody. Tím zvyšuje močení a snižuje množství tekutin v těle.

Chlortalidon je také diuretikum, které působí podobným mechanismem jako amilorid, ale navíc také zvyšuje vylučování draslíku močí.

Kombinace amiloridu hydrochloridu dihydricum a chlortalidonu v přípravku Amicloton se často používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze) a otoků způsobených nadměrnou retencí tekutin v těle, jako je edém při srdeční nedostatečnosti.

Přesné dávkování a režim léčby se mohou lišit v závislosti na individuálních potřebách pacienta a příznacích. Je důležité dodržovat pokyny lékaře a informace uvedené na příbalovém letáku.

Vedlejší účinky Amiclotonu mohou zahrnovat změny hladiny sodíku, draslíku nebo dalších elektrolytů v krvi, zvýšené močení, suchost úst, závratě, slabost nebo bolest hlavy. Je vhodné se poradit s lékařem nebo farmaceutem, pokud se objeví vážné nežádoucí účinky nebo pokud se symptomy nezlepšují.

Mějte na paměti, že tyto informace slouží pouze jako orientační a doporučuje se vždy řídit pokyny lékaře nebo farmaceuta a dodržovat předepsanou dávku a režim léčby.

Příbalový leták

Co je přípravek Amicloton a k čemu se používá

Přípravek Amicloton patří do skupiny diuretik kombinovaných s draslík šetřícími diuretiky. Tablety Amicloton se používají při léčbě hypertenze (vysokého krevního tlaku).

Přípravek Amicloton je určen k léčbě pouze dospělých pacientů.

Mechanismus účinku přípravku Amicloton (amilorid v kombinaci s chlortalidonem) spočívá ve zvýšení vylučování sodíku a v zabránění vylučování draslíku močí a ve zvyšování jeho hladin v krvi. Za zvýšení vylučování sodíku je v přípravku Amicloton zodpovědný chlortalidon, za snížené vylučování draslíku je zodpovědný amilorid. Přípravek Amicloton působí diureticky, což znamená, že zvyšuje vylučování tekutin z organismu a má antihypertenzivní účinek (snižuje krevní tlak).

Aktuální příbalový leták Amicloton

Napsat komentář