Agen příbalový leták

Agen

Agen obsahuje účinnou látku amlodipin. Amlodipin je lék ze skupiny blokátorů vápníkových kanálů, který se používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze) a anginy pectoris (bolest na hrudi způsobená nedostatečným prokrvením srdce). Působí tím, že uvolňuje a rozšiřuje cévy, což snižuje odpor v cévách a usnadňuje průtok krve.

Agen je dostupný ve formě tablet a je obvykle užíván jednou denně. Dávkování závisí na individuálních potřebách pacienta a mělo by být přesně určeno lékařem. Je důležité dodržovat předepsanou dávku a režim léčby.

Při užívání Agen mohou vyskytnout vedlejší účinky, včetně únavy, otoků kotníků, závratí, bolesti hlavy, palpitací, zácpě nebo nevolnosti. Je důležité informovat lékaře o všech případných vedlejších účincích a případné alergické reakce.

Je třeba si uvědomit, že tyto informace slouží pouze jako orientační a neměly by nahrazovat konzultaci s lékařem. Je důležité se poradit s lékařem nebo farmaceutem ohledně správného dávkování, použití a vedlejších účinků léku Agen.

Příbalový leták

Co je přípravek AGEN a k čemu se používá

Přípravek AGEN obsahuje aktivní látku amlodipinum, která patří do skupiny látek nazývaných blokátory vápníkových kanálů.

Přípravek AGEN je indikován k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze) nebo určitého typu bolesti na hrudi nazývané angina pectoris, jejíž vzácnou formou je Prinzmetalova angina pectoris nebo také variantní angina.

U pacientů s vysokým krevním tlakem tento přípravek působí tak, že uvolňuje krevní cévy, takže v nich může krev proudit mnohem snadněji. U pacientů s anginou pectoris přípravek AGEN působí tak, že zlepšuje krevní zásobení srdečního svalu, který je tak více zásoben kyslíkem, a tím je zabráněno bolesti na hrudi. Tento přípravek neposkytuje u anginy okamžitou úlevu od bolesti na hrudi.

Aktuální příbalový leták Agen

Napsat komentář