Amitriptylin příbalový leták

Amitriptylin

Amitriptylin je léková látka patřící do skupiny tricyklických antidepresiv. Tato látka se používá především k léčbě deprese, ale také se uplatňuje při léčbě dalších poruch, jako jsou neuropatická bolest, migréna, nespavost a některé další neurologické a psychiatrické stavy.

Amitriptylin působí na změnu hladin neurotransmiterů (chemických látek v mozku), zejména na zvýšení koncentrace serotoninu a noradrenalinu. Tyto látky jsou spojeny s regulací nálady a emočního stavu. Amitriptylin zvyšuje jejich účinnost a pomáhá obnovit rovnováhu mezi nimi.

Je důležité, aby před použitím amitriptylinu byl stanoven správný diagnóza a dávkování léku bylo přesně určeno lékařem. Amitriptylin je dostupný pouze na lékařský předpis, a proto je nutné se poradit s lékařem, který posoudí vhodnost jeho užívání vzhledem k individuálním potřebám a zdravotnímu stavu pacienta.

Během užívání amitriptylinu mohou nastat vedlejší účinky, včetně ospalosti, suchého úst, zácpy, zvýšené citlivosti na sluneční světlo a změn v krevním tlaku. Důležité je dodržovat pokyny lékaře a informovat jej o jakýchkoli nežádoucích účincích, které by mohly nastat.

Nepřerušujte užívání amitriptylinu bez konzultace s lékařem, protože náhlé vysazení může vyvolat nepříjemné příznaky abstinenčního syndromu. Pokud máte jakékoli otázky týkající se užívání amitriptylinu, neváhejte se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem, kteří vám mohou poskytnout přesné a aktuální informace v souladu s vaším zdravotním stavem.

Příbalový leták

Co je přípravek Amitriptylin Slovakofarma a k čemu se používá

Přípravek Amitriptylin Slovakofarma patří do skupiny léků známých jako tricyklická antidepresiva.

Tento léčivý přípravek se používá k:

  • léčbě deprese u dospělých (těžké depresivní epizody),
  • léčbě neuropatické bolesti u dospělých,
  • předcházení (profylaxe) chronické tenzní bolesti hlavy u dospělých,
  • předcházení (profylaxe) migrény u dospělých,
  • léčbě nočního pomočování u dětí od 6 let, pokud jsou vyloučené jiné organické příčiny, jako je rozštěp páteře a s tím související poruchy, pokud se nedosáhla odpověď na všechny ostatní nelékové a lékové léčby, včetně léků na uvolnění svalstva a dezmopresinu. Tento přípravek může předepsat pouze lékař, který má zkušenosti s léčbou pacientů s nočním pomočováním.

Aktuální příbalový leták Amitriptylin

Napsat komentář