Olfen gel příbalový leták

Olfen gel

Olifen gel je lékový přípravek, který se používá k lokálnímu léčení bolesti a zánětu. Obsahuje účinnou látku diklofenak, která patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAIDs).

Olifen gel se aplikuje přímo na postiženou oblast kůže, čímž umožňuje účinné vstřebávání diklofenaku do tkání. Tento gel má analgetické (tlumící bolest) a protizánětlivé účinky. Je často používán k léčbě bolesti svalů, kloubů a šlach, například při sportovních zraněních, revmatoidní artritidě, osteoartróze nebo lupénce.

Je důležité přečíst si příbalovou informaci k Olfen gelu a řídit se doporučeným dávkováním a postupem aplikace stanoveným lékařem nebo uvedeným v příbalovém letáku. Je také důležité nepoužívat gel na otevřené rány, poškozenou kůži nebo sliznice.

Pokud máte nějaké konkrétní otázky ohledně užívání Olfen gelu, nebo pokud máte zdravotní problémy, je nejlepší se poradit s lékařem nebo lékárníkem, kteří vám poskytnou nejaktuálnější a přesné informace v souladu s vaším zdravotním stavem.

Příbalový leták

Co je přípravek Olfen a k čemu se používá

Olfen obsahuje léčivou látku diklofenak. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných nesteroidní protizánětlivé léčivé přípravky (anglická zkratka je NSAID). Je speciálně vytvořen ke vtírání do pokožky. Olfen tlumí bolest a zánět, zmírňuje otoky.

Olfen se používá k místní léčbě onemocnění pohybového aparátu, které mají zánětlivý nebo degenerativní původ, tj. k odstranění bolesti a zánětu svalů a kloubů, a je možné ho běžně použít u následujících stavů:

dospívající od 14 let

  • krátkodobá lokální léčba akutních poranění, jako je podvrtnutí, pohmoždění a tupá poranění (úrazy utrpěné při sportu);

dospělí (od 18 let)

  • poranění měkkých tkání, poúrazové stavy: poranění šlach, svalů a kloubů, např. při vymknutí, natáhnutí a/nebo pohmoždění;
  • bolest zad;

A po poradě s lékařem také u těchto stavů:

  • lokalizované formy revmatizmu měkkých tkání např. u tenisového loktu;
  • bolest při nezávažných artrózách (degenerativních poškozeních kloubů) periferních kloubů a kolen.

Aktuální příbalový leták Olfen gel

Napsat komentář