Amprilan příbalový leták

Amprilan

Amprilan je obchodní název pro léčivý přípravek obsahující účinnou látku ramipril. Ramipril patří do skupiny léků nazývaných ACE inhibitory (inhibitory angiotenzin-konvertujícího enzymu).

Amprilan se používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze), srdečního selhání a prevenci srdečních komplikací u pacientů po infarktu myokardu (srdečního infarktu). Může být také předepisován k léčbě některých renálních (ledvinových) onemocnění.

Mechanismus účinku ramiprilu spočívá v inhibici enzymu angiotenzin-konvertujícího enzymu, který je zodpovědný za zvýšení krevního tlaku. Tímto mechanismem se snižuje periferní cévní odpor, dochází ke snížení krevního tlaku a snižuje se zátěž na srdce.

Dávkování Amprilanu se stanovuje individuálně lékařem v závislosti na konkrétním stavu pacienta, závažnosti příznaků a individuálních potřebách. Je důležité dodržovat předepsanou dávku a pokyny lékaře. Amprilan je obvykle dostupný ve formě tablet.

Při užívání Amprilanu se mohou vyskytnout některé vedlejší účinky, jako je kašel, závratě, únava, poruchy chuti k jídlu, sucho v ústech a změny hladiny elektrolytů v krvi. Je důležité pravidelně navštěvovat lékaře a diskutovat o příznacích nebo nežádoucích účincích během léčby.

Nepřerušujte užívání Amprilanu bez konzultace s lékařem, protože to může mít nepříznivé následky. Pokud máte jakékoli otázky nebo obavy týkající se užívání Amprilanu, obraťte se na svého lékaře nebo farmaceuta.

Příbalový leták

Co je přípravek Amprilan a k čemu se používá

Amprilan obsahuje léčivou látku, která se nazývá ramipril. Patří do skupiny léků nazývaných ACE inhibitory (inhibitory enzymu konvertujícího angiotenzin).

Amprilan účinkuje takto:

  • snižuje ve Vašem těle tvorbu látek, které Vám mohou zvyšovat krevní tlak,
  • uvolňuje a rozšiřuje Vaše krevní cévy,
  • ulehčuje Vašemu srdci udržování krevního oběhu v těle.

Amprilan se může používat:

  • k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze),
  • ke snížení rizika, že dostanete srdeční záchvat nebo mozkovou mrtvici,
  • ke snížení rizika nebo zpomalení zhoršujících se problémů s ledvinami (bez ohledu na to, jestli máte cukrovku nebo ne),
  • k léčbě srdce, pokud nemůže pumpovat dostatečné množství krve do těla (srdeční selhání),
  • jako léčba následující po srdečním záchvatu (infarkt myokardu) komplikovaném srdečním selháním.

Aktuální příbalový leták Amprilan

Napsat komentář