Anacid příbalový leták

Anacid

Anacid (magnesii hydroxidum, algeldrati suspensio) je kombinovaný léčivý přípravek obsahující dvě účinné látky: hydroxid hořečnatý (magnesii hydroxidum) a gelhydrát (algeldrati). Je používán k léčbě příznaků nadměrné kyselosti žaludku, pálení žáhy a žaludečních vředů.

Magnesii hydroxidum (hydroxid hořečnatý) je alkalická látka, která působí jako antacidum. Neutralizuje nadbytečnou žaludeční kyselinu a snižuje kyselost žaludku. Tím pomáhá zmírňovat pálení žáhy a další příznaky spojené s překyselením.

Algeldrati (gelhydrát) je látka, která tvoří ochranný povlak na sliznici žaludku. Tím chrání žaludeční sliznici před škodlivými účinky žaludeční kyseliny a dalšími dráždivými látkami. Pomáhá také snižovat podráždění a zlepšuje hojení žaludečních vředů.

Anacid je obvykle dostupný ve formě suspenze (tekutého přípravku), která se užívá ústy. Dávkování a délka léčby se liší v závislosti na příznacích a individuálních potřebách pacienta. Je důležité dodržovat doporučené dávkování a pokyny od lékaře nebo na příbalovém letáku.

Před užíváním Anacidu je vhodné konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte jakékoliv zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte alergie na určité látky.

Příbalový leták

Co je přípravek Anacid a k čemu se používá

Přípravek ANACID pomáhá při pálení žáhy, nadýmání a žaludečních potížích. Jedná se o směs slabě bazických látek, které v žaludku váží kyselinu chlorovodíkovou a vytvořením ochranného filmu i mechanicky chrání žaludeční sliznici.

Bez porady s lékařem mohou přípravek užívat dospělí i děti od 14 let při zvýšené kyselosti žaludeční šťávy, pálení žáhy, funkčních poruchách trávení, žaludečních obtížích vyvolaných dietní chybou, alkoholem nebo kouřením.

Pouze na doporučení lékaře lze přípravek užívat u dětí ve věku 6 až 14 let, nebo u dospělých při žaludečním nebo dvanáctníkovém vředu, zánětu žaludeční sliznice a žaludečních obtížích vyvolaných užíváním léků. Rovněž užívání přípravku nemocnými s těžšími poruchami ledvin nebo dlouhodobější podávání dětem je možné pouze na doporučení lékaře.

O užívání tohoto přípravku u těhotných a kojících žen je vhodné se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Anacid

Napsat komentář