Biofenac příbalový leták

Biofenac

Biofenac je obchodní název pro léčivou látku diklofenak, která patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Diklofenak se používá k úlevě od bolesti a snížení zánětu u různých stavů, včetně revmatických onemocnění, artritidy, bolesti zad, bolesti hlavy a dalších akutních nebo chronických bolestí.

Biofenac je dostupný ve formě tablet, kapek, gelů a mastí. Každá forma má své vlastní indikace a způsob použití. Například tablety se obvykle užívají perorálně (ústy) a jsou vhodné pro systémové účinky v celém těle. Gely a masti s diklofenakem se aplikují místně na postiženou oblast k dosažení lokální úlevy od bolesti a zánětu.

Je důležité při používání přípravku Biofenac dodržovat pokyny lékaře nebo příbalový leták, který obsahuje specifické informace o dávkování, nežádoucích účincích a kontraindikacích. Před zahájením léčby Biofenacem je vždy vhodné se poradit s lékařem, který posoudí, zda je lék pro vás vhodný a v jaké formě byste ho měli používat.

Příbalový leták

Co je přípravek Biofenac a k čemu se používá

Přípravek Biofenac je analgetický (působí proti bolesti) a protizánětlivý léčivý přípravek. Přípravek Biofenac se užívá k léčbě chronických onemocnění kloubů s chronickou bolestí a zánětem, jako je osteoartróza, revmatoidní artritida a ankylozující spondylitida.

Aktuální příbalový leták Biofenac

Napsat komentář