Bisoprolol příbalový leták

Bisoprolol

Bisoprolol je lék patřící do skupiny beta-blokátorů. Je předepisován k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze), srdečního selhání a různých srdečních arytmií. Účinnou látkou bisoprololu je bisoprololfumarát, který působí selektivně na beta-receptory v srdci a cévách, čímž snižuje srdeční frekvenci, tlak a zátěž na srdce.

Bisoprolol se obvykle užívá jednou denně a je k dispozici ve formě tablet s různými dávkováními. Důležité je užívat tento lék přesně podle pokynů lékaře a neukončovat léčbu bez konzultace.

Před zahájením užívání bisoprololu je důležité konzultovat s lékařem, zejména pokud máte nějaké další zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky. Bisoprolol může mít vedlejší účinky, jako je únava, závratě nebo chladné končetiny, a může také ovlivnit srdeční rytmus, proto je důležité pravidelně sledovat lékařem.

Nikdy nezačínejte nebo neukončujte léčbu bisoprololem bez konzultace s lékařem. Pouze lékař vám může přesně určit správnou dávku a délku léčby v souladu se vaším zdravotním stavem.

Příbalový leták

Co je přípravek Bisoprolol Medreg a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Bisoprolol Medreg je bisoprolol. Bisoprolol patří do skupiny léčivých přípravků nazývaných beta-blokátory. Tyto léky působí tak, že ovlivňují odpověď těla na některé nervové podněty, zejména v srdci. Výsledkem toho je, že bisoprolol zpomaluje srdeční frekvenci a tím zvyšuje výkon srdce při čerpání krve v těle.

Bisoprolol Medreg se používá v kombinaci s dalšími léky (ACE inhibitory, diuretiky a srdečními glykosidy) k léčbě stabilizovaného srdečního selhání. Srdeční selhání nastane, když je srdeční sval slabý a není schopen pumpovat dostatek krve pro potřeby těla.

Bisoprolol Medreg se také používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze) a anginy pectoris (bolesti na hrudi způsobené zablokováním tepen, které zásobují srdeční sval).

Aktuální příbalový leták Bisoprolol

 

Napsat komentář