Cosyrel příbalový leták

Cosyrel

Cosyrel je obchodní název léčiva obsahujícího účinnou látku perindopril arginin. Jedná se o lék ze skupiny ACE inhibitorů, který se používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze) a srdečního selhání. Cosyrel snižuje krevní tlak tím, že rozšiřuje cévy a zlepšuje srdeční funkci.

Je důležité užívat Cosyrel přesně podle pokynů lékaře a dodržovat předepsanou dávku. Před zahájením léčby s Cosyrelem je vhodné konzultovat s lékařem a informovat ho o případných dalších léčivých přípravcích, které užíváte, a o vašem zdravotním stavu.

Příbalový leták

Co je přípravek Cosyrel a k čemu se používá

Přípravek Cosyrel obsahuje dvě léčivé látky, bisoprolol-fumarát a perindopril-arginin v jedné tabletě:

  • Bisoprolol-fumarát patří do skupiny léků nazývaných betablokátory. Betablokátory zpomalují srdeční tep a zvyšují schopnost srdce pumpovat krev do celého těla.
  • Perindopril-arginin je inhibitor angiotensin-konvertujícího enzymu (ACE). Působí tak, že rozšiřuje krevní cévy, čímž usnadňuje srdci zajišťovat průtok krve těmito cévami.

Přípravek Cosyrel se používá k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze) a/nebo ke snížení rizika srdečních příhod, jako je srdeční záchvat (infarkt), u pacientů se stabilní ischemickou chorobou srdeční (onemocnění, kdy je zásobování srdce krví omezeno nebo blokováno) a u pacientů, kteří již měli srdeční záchvat (infarkt) a/nebo operaci ke zlepšení zásobování srdce krví provedenou rozšířením cév, které srdce zásobují.

Místo užívání bisoprolol-fumarátu a perindopril-argininu v samostatných tabletách budete užívat pouze jednu tabletu přípravku Cosyrel, která obsahuje obě léčivé látky ve stejné síle.

Aktuální příbalový leták Cosyrel

Napsat komentář