Buscopan příbalový leták

Buscopan

Buscopan (obchodní název pro léčivou látku butylscopolaminii bromidum) je lék používaný k léčbě křečí trávicího traktu, zejména křečí střevního svalstva. Působí tak, že uvolňuje svaly v trávicím traktu a zmírňuje křeče.

Buscopan se často používá k léčbě bolesti a nepohodlí spojených s různými poruchami trávicího systému, jako je například bolestivý křečový žaludeční syndrom nebo střevní kolika.

Je důležité dodržovat doporučené dávkování a konzultovat s lékařem nebo lékárníkem před použitím tohoto léku, zejména pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo užíváte jiné léky. Buscopan je dostupný v různých formách, včetně tablet, kapek a injekčního roztoku.

Příbalový leták

Co je Buscopan a k čemu se používá

Butylskopolaminium-bromid, léčivá látka přípravku BUSCOPAN, je spazmolytikum. Spazmolytika jsou léky, které odstraňují spasmy (křečové stahy) vnitřních dutých orgánů, např. žaludku, střev, žlučových a močových cest, ženských pohlavních orgánů a tím zmírňují bolest. Podávají se při kolikách (břišní útrobní bolest s vlnovitým průběhem, s kolísáním intenzity bolesti, která nemá zcela přesnou lokalizaci) a bolestech vycházejících z uvedených orgánů.

BUSCOPAN uvolňuje křečovité stahy hladké svaloviny trávicího a močopohlavního ústrojí (žaludku, střev, žlučových a močových cest). Lze jej tedy užít např. při žlučníkové a ledvinné kolice, křečích žaludku a střeva různého původu, u syndromu dráždivého tračníku či bolestivé menstruaci.

Aktuální příbalový leták Buscopan

Napsat komentář