Tussical příbalový leták

Tussical

Tussical obsahuje butamirate citrate, což je léčivý přípravek, který se používá k léčbě kašle. Působí na tlumení kašle tím, že ovlivňuje centrální nervový systém a tlumí reflex kašle. Je důležité dodržovat doporučené dávkování a konzultovat s lékařem nebo lékárníkem před použitím tohoto přípravku, zejména pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo užíváte jiné léky.

Butamirát citrate je běžně dostupný ve formě sirupu nebo tablet a může být k dispozici pod různými obchodními názvy v závislosti na trhu.

Příbalový leták

Co je Tussical a k čemu se používá

Tussical obsahuje léčivou látku butamirát-citrát, která patří do skupiny léků nazývaných antitusika – léky tlumící kašel.

Tussical se používá k léčbě příznaků suchého, dráždivého kašle různého původu. Bez porady s lékařem se tento léčivý přípravek užívá pouze ke krátkodobé léčbě akutního kašle, např. při akutních infekcích horních a dolních cest dýchacích, průdušnice a průdušek. U chronického kašle se tento léčivý přípravek užívá pouze na doporučení lékaře.

Pokud se do 5 dnů (u dětí mladších 12 let do 3 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Tussical

Tussical 1,5 mg/ml sirup (butamirati citras): https://prehledy.sukl.cz/prehledy/v1/dokumenty/22277

Napsat komentář