Cardilan příbalový leták

Cardilan

Cardilan sestává z dvou složek: kalium hydrogenoaspartas hemihydricus (kalium aspartát) a magnesii hydrogenoaspartas tetrahydricus (magnesium aspartát).

Kalium aspartát je přípravek obsahující kalium, který je důležitým minerálem pro správnou funkci svalů, nervů a srdečního rytmu. Přípravek s kaliumm aspartátem se někdy používá k doplnění hladiny kalia v těle při nedostatku nebo při ztrátě kalia způsobené například nadměrným pocením nebo užíváním diuretik.

Magnesium aspartát obsahuje hořčík, minerál podporující správnou funkci svalů, nervů a srdce. Přípravky s magnesiem aspartátem se občas používají k doplnění hladiny hořčíku v těle při nedostatku nebo při ztrátě hořčíku, která může nastat při určitých zdravotních podmínkách nebo užívání určitých léků.

Cardilan se obvykle používá jako doplňkový přípravek k dietě při nedostatku kalia a hořčíku. Dávkování a konkrétní použití Cardilanu by měl určit lékař nebo farmaceut na základě individuálních potřeb a zdravotního stavu pacienta.

Je důležité konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, pokud se rozhodnete užívat Cardilan, aby vám mohli poskytnout přesné pokyny týkající se dávkování, nežádoucích účinků a potenciálních interakcí s jinými léky.

Příbalový leták

Co je přípravek Cardilan a k čemu se používá

Účinek je založen na funkci iontů hořčíku a draslíku jako přirozených blokátorů iontů vápníku.

Přípravek snižuje riziko vzniku poruch srdečního rytmu při ischemické chorobě srdeční, zvyšuje snášenlivost digoxinu a nahrazuje ztráty hořčíku a draslíku při léčbě močopudnými léky (diuretiky). Přípravek se používá při chronických stavech spojených s mírnou ztrátou hořčíku a draslíku a k předcházení těchto ztrát (např. při léčbě močopudnými léky – diuretiky).

Dále se používá jako podpůrná léčba při ischemické chorobě srdeční (při angině pectoris a stavech po infarktu myokardu) a jako preventivní a pomocná léčba při poruchách srdečního rytmu (např. prevence toxických projevů při léčbě digoxinem).

Aktuální příbalový leták Cardilan

Napsat komentář