Concor COR příbalový leták

Concor COR

Concor je obchodní název léku obsahujícího účinnou látku bisoprolol. Jedná se o lék patřící do skupiny beta-blokátorů, které se používají k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze), srdečního selhání a různých srdečních onemocnění.

Bisoprolol působí tím, že blokuje účinek adrenalinu na srdce a cévy. Tím se snižuje srdeční frekvence a síla kontrakcí srdce, což vede ke snížení krevního tlaku a zátěže na srdce.

Dávkování Concoru závisí na individuálních potřebách pacienta a přesných pokynech lékaře. Obvyklé dávky se pohybují mezi 2,5-10 mg denně. Lékař vám přesně určí správnou dávku a doporučené užívání.

Při užívání Concoru mohou nastat některé vedlejší účinky, jako například únava, závratě, nízký krevní tlak, bradykardie (zpomalený srdeční tep) nebo zažívací potíže. Vedlejší účinky se mohou lišit u jednotlivých pacientů. Je důležité se se svým lékařem nebo farmaceutem poradit, pokud se objeví nežádoucí účinky nebo pokud příznaky přetrvávají.

Před zahájením nebo ukončením užívání Concoru je vždy důležité konzultovat to s lékařem, který bude mít přesnější informace o vašem zdravotním stavu a může poskytnout odpovídající rady a pokyny.

Příbalový leták

Co je přípravek Concor COR a k čemu se používá

Léčivá látka přípravku Concor COR je bisoprolol-fumarát. Bisoprolol patří mezi skupinu léčivých přípravků označenou jako betablokátory. Tyto léky působí tak, že ovlivňují odpověď těla na některé nervové podněty, zvláště v srdci. Výsledkem toho je, že bisoprolol zpomaluje srdeční frekvenci a tím zvyšuje výkon srdce jako pumpy.

K srdečnímu selhání dochází, když je srdeční sval slabý nebo není schopný pumpovat dostatek krve pro zásobení těla. Concor COR se používá pro léčbu stabilního chronického srdečního selhání. Používá se v kombinaci s dalšími léky vhodnými pro léčbu tohoto stavu (jako jsou ACE inhibitory, diuretika a srdeční glykosidy).

Aktuální příbalový leták Concor COR

Napsat komentář