Dárky pro muže – inspirace a tipy pro vás

Hledáte inspiraci na nějaký dárek pro muže? Máme tady seznam dárků, které ocení snad každý muž, ale také pár originálnějších tipů, ze kterých by mohl být třeba právě váš muž doslova nadšený.

 1. Elektronika: Chytré hodinky, sluchátka, bezdrátové reproduktory, herní konzole, nový mobilní telefon, tablet, elektronická čtečka knih nebo gadgety pro chytrý domov.
 2. Nástroje: Kvalitní nástrojová sada, elektrický vrtačka, multifunkční nástroj, ruční pilka, přístroj na měření, grilovací náčiní nebo zahradnické vybavení.
 3. Sportovní vybavení: Sportovní oblečení, kvalitní tenisová raketa, golfový set, cyklistické doplňky, míč na fotbal nebo basketbal, jízdní kolo, fitness náčiní nebo sportovní hodinky s monitorováním aktivity.
 4. Knihy: Závisí na jeho zájmech, ale knihy o jeho oblíbeném sportu, sci-fi romány, biografie známých osobností nebo knihy o historii, umění nebo kuchaření mohou být skvělým dárkem.
 5. Stylové doplňky: Kvalitní kožená peněženka, pásek, hodinky, kravata, manžetové knoflíky, brašna, sluneční brýle nebo parfém.
 6. Zážitky: Vstupenky na sportovní utkání, koncert oblíbené kapely, divadelní představení, wellness pobyt, adrenalinový zážitek (např. tandemový seskok), kurz vaření nebo degustace vína.
 7. Pivní nebo lihovinové příslušenství: Pivní degustační sada, kvalitní whisky sklenice, zábavné pivní nebo lihovinové doplňky, kniha o pivu nebo oblíbeném alkoholu.
 8. Umělecké předměty: Obraz od oblíbeného umělce, socha, fotokniha s jeho fotografiemi, umělecký plakát, keramika nebo designové předměty.
 9. Cestovní doplňky: Kvalitní cestovní taška, kufr, cestovní mapa světa, adaptér, outdoorové vybavení nebo kniha o cestování.
 10. Kulinářské dárky: Grilovací náčiní, kuchařské knihy, exotické koření, kvalitní nůž nebo praktická zástěra s nějakým veselým motivem.

A co nějaký originálnější dárek?

Pojďme se podívat také na několik nápadů na originálnější dárky pro muže.

 1. Personalizovaný předmět: Zkuste vytvořit nebo zakoupit předmět, který bude mít osobní význam. Například gravírovaný přívěsek s jeho iniciálami nebo vyrytým důležitým datem.
 2. Zážitkový dárek: Mnoho mužů ocení zážitek, který je mimo běžné rutiny. Můžete zvážit dárkový poukaz na adrenalinovou sportovní aktivitu, koncert oblíbené kapely nebo vstupenky na sportovní utkání.
 3. Technologický gadget: Pokud je obdarovaným mužem technologický nadšenec, můžete zvážit nové a inovativní zařízení, jako například chytré hodinky, bezdrátová sluchátka nebo drone.
 4. Lego: Mnoho mužů je v duši stále tím klukem. Pořiďte mu pořádné Lego! Má váš muž třeba oblíbené nějaké postavy, nebo sportovní vůz? Můžete vybrat tématické Lego, ze kterého bude nepochybně nadšený.
 5. Přírodní dárky: Pro muže, kteří mají rádi přírodu, můžete zvolit dárek, který je spojen s jejich koníčky. Například sadu na pěstování bylin, kvalitní nůž pro táborování nebo knihu o přírodních lokalitách.
 6. Kreativní sety: Pro muže se zájmem o umění a řemesla můžete vybrat kreativní sety, jako je například malířský set, model auta ke skládání, kompletní sada na výrobu vlastních piv nebo pálení whisky.
 7. Knihy a literatura: Pokud víte, že má obdarovaný muž rád čtení, můžete mu vybrat knihu z jeho oblíbeného žánru, nebo mu darovat členství v knihovní službě, která mu umožní si vybrat knihy dle vlastního výběru.
 8. Kvalitní alkohol: Pro muže, kteří si rádi vychutnávají dobré pití, můžete zvážit vybranou láhev whisky, vína nebo speciálního piva. Doporučuji vybrat něco, co odpovídá jeho osobním preferencím.
 9. Hobby předměty: Zkuste zjistit, jaké má muž zájmy a záliby a vybrat dárek, který s nimi souvisí. Například sportovní vybavení, hudební nástroj, fotografická pomůcka nebo grilovací sada pro milovníky grilování.

Pamatujte, že nejdůležitější je brát v potaz zájmy a preference obdarovaného.

Dárek pro muže koupíte jednoduše online

Nákup dárků online má několik výhod i nevýhod, které lze vyloužit včasným objednáním a nějakým plánem B, kdyby cokoliv selhalo.

Výhody nákupu dárků online

 1. Pohodlnost: Jednou z největších výhod je pohodlnost. Můžete nakupovat dárky z pohodlí domova nebo z jakéhokoli jiného místa s připojením k internetu. Nemusíte se tlačit v přeplněných obchodech nebo hledat parkovací místo.
 2. Široký výběr: Online obchody nabízejí obrovský výběr produktů. Můžete najít dárky v různých stylech, velikostech, barvách a cenových relacích. Máte také možnost vyhledávat mezi různými obchody a porovnávat ceny a recenze produktů.
 3. Dostupnost 24/7: Online obchody jsou otevřené 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Nemusíte se řídit otevírací dobou kamenného obchodu, což vám umožňuje nakupovat v libovolnou dobu, která vám vyhovuje.
 4. Dodání přímo ke dveřím: Mnoho online obchodů nabízí možnost doručení přímo k vašim dveřím. To je zvláště výhodné, pokud nakupujete dárky pro někoho, kdo žije daleko, nebo pokud nemáte čas navštívit kamenný obchod.
 5. Možnost vrácení zboží ve 14denní zákonné lhůtě, pokud zboží nevyhovuje nebo neodpovídá tomu, co jste očekávali.
 6. Snadné porovnání cen většiny produktů díky porovnávačům. Využít můžete například Heuréku nebo Zboží a zakoupit tak dárek pro muže výhodněji. Dívejte se ale také na hodnocení e-shopu a skladovou dostupnost. Nejnižší cena o pár korun nemusí být vždy výhrou.

Pokud vybíráte dárek pro muže online, počítejte s určitou časovou rezervou kvůli doručení a pro případ, že byste nakonec tento dárek z jakéhokoliv důvodu vraceli zpět.

Napsat komentář