Defumoxan příbalový leták

Defumoxan

Defumoxan obsahuje účinnou látku cytisin, která se používá k léčbě závislosti na tabáku.

Cytisin je lék, který pomáhá snižovat touhu po cigaretách a zmírňovat abstinenční příznaky u lidí, kteří se snaží přestat kouřit. Působí na nikotinové receptory v mozku, které jsou zodpovědné za závislost na nikotinu.

Dávkování a délka léčby Defumoxanem (cytisinem) se řídí pokyny lékaře a závisí na konkrétních potřebách pacienta. Léčba obvykle začíná několik týdnů před plánovaným datem ukončení kouření a může pokračovat několik týdnů po tomto datu.

Defumoxan (cytisin) může mít některé vedlejší účinky, včetně nevolnosti, zažívacích potíží, bolesti hlavy, nespavosti, změn nálady nebo alergických reakcí. Je důležité konzultovat s lékařem nebo lékárníkem, pokud se vyskytnou nežádoucí účinky nebo pokud máte další otázky týkající se léčby.

Je třeba poznamenat, že Defumoxan (cytisin) by měl být užíván pouze pod dohledem a podle pokynů lékaře, protože každý pacient může mít individuální potřeby a zdravotní stav.

Příbalový leták

Co je Defumoxan a k čemu se používá

Odvykání kouření a snížení chuti na nikotin u kuřáků, kteří jsou ochotni přestat kouřit. Cílem léčby pomocí přípravku Defumoxan je trvalé ukončení používání výrobků obsahujících nikotin.

Užívání přípravku Defumoxan umožňuje pozvolné snížení závislosti na nikotinu tím, že zmírňuje abstinenční příznaky spojené s přerušením kouření (jako jsou depresivní nálada, podrážděnost, pocit hněvu, úzkost, obtížné soustředění, zvýšená chuť k jídlu, nespavost a neklid).

Přípravek Defumoxan je určen pro dospělé.

Aktuální příbalový leták Defumoxan

Napsat komentář