Dithiaden příbalový leták

Dithiaden

Dithiaden je léčivý přípravek, který obsahuje účinnou látku nazývanou bisulepin. Jedná se o antihistaminikum používané k léčbě různých alergických reakcí a symptomatické léčbě různých onemocnění, jako je například rýma, svědění, kopřivka nebo alergická dermatitida. Mebhydrolin působí blokováním histaminových receptorů, což pomáhá zmírnit příznaky alergických reakcí.

Dithiaden je dostupný ve formě tablet, které se užívají ústně. Dávkování závisí na věku, váze a závažnosti příznaků jednotlivého pacienta. Je důležité dodržovat pokyny svého lékaře nebo pokyny uvedené v příbalovém letáku.

Jako každý léčivý přípravek může mít i Dithiaden některé vedlejší účinky. Mezi nejčastější patří ospalost, závratě, sucho v ústech a problémy s viděním. Méně časté vedlejší účinky zahrnují nevolnost, zvracení, průjem a zvýšenou srdeční frekvenci. Pokud se objeví jakékoli neobvyklé nebo obtížné vedlejší účinky, měli byste se poradit s lékařem.

Příbalový leták

Co je přípravek Dithiaden a k čemu se používá

Přípravek Dithiaden obsahuje účinnou látku bisulepin, který blokuje působení histaminu, jedné z látek, která se v organismu uvolňuje při reakci z přecitlivělosti (alergie).

Přípravek Dithiaden se používá ke zmírnění obtíží při projevech přecitlivělosti, při alergické rýmě a zánětu spojivek, při senné rýmě, při akutních alergických stavech a alergických reakcích (po bodnutí hmyzem, po podání léků, po potravinách apod.), dále při kožních alergických onemocněních (kopřivka a vyrážky).

Přípravek Dithiaden mohou užívat dospělí i děti.

Aktuální příbalový leták Dithiaden

Napsat komentář