Wobenzym příbalový leták

Wobenzym

Wobenzym je komerční název pro kombinovaný přípravek obsahující směs různých enzymů. Tento přípravek byl původně vyvinut v Německu v roce 1960 a je dostupný v mnoha zemích jako doplněk stravy.

Hlavní složkou Wobenzymu jsou různé druhy enzymů, jako jsou trypsiny, chymotrypsiny, pankreatické enzymy a bromelain (enzym z ananasu). Tyto enzymy mají proteolytickou aktivitu, což znamená, že jsou schopné štěpit bílkoviny.

Wobenzym se často používá jako podpůrný přípravek při různých zánětlivých onemocněních a poruchách imunitního systému. Mezi tyto stavy patří například artritida, osteoartritida, sportovní zranění, opuchy a pooperační otoky. Předpokládá se, že enzymy obsažené v Wobenzymu mohou pomoci snížit zánět, podpořit hojení a zlepšit imunitní funkci.

Je důležité poznamenat, že přípravek Wobenzym není lékem, ale pouze doplňkem stravy. Před použitím Wobenzymu je vždy nezbytné konzultovat s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky.

Příbalový leták

Co je Wobenzym a k čemu se používá

Wobenzym obsahuje směs enzymů (bílkovin katalyzujících chemické reakce) doplněnou rostlinným flavonoidem rutosidem, které zasahují příznivě v různých fázích zánětlivé reakce a imunitních dějů.

Přípravek Wobenzym patří do skupiny přípravků užívaných u poruch svalové a kosterní soustavy. Tato směs enzymů má schopnost účelně ovlivňovat imunitu, tlumit zánět a otoky a do jisté míry i rozpouštět krevní sraženiny. Otoky a krevní výrony se lépe vstřebávají. Rutosid normalizuje rozpustnost cévní stěny.

Wobenzym snižuje vazkost krve a tím zlepšuje krevní oběh a prokrvení tkání. Záněty, bolesti a otoky rychleji odeznívají a hojení je tak usnadněno. Přípravek je určen pro použití u dospělých.

Bez porady s lékařem lze Wobenzym užívat k podpůrné léčbě poúrazových otoků. Pouze na doporučení lékaře se Wobenzym užívá jako podpůrná léčba u těchto stavů:

  • Lymfedémy (otoky způsobené poruchou odtoku mízy) různého původu
  • Fibrocystická mastopatie (chronické onemocnění prsu vyznačující se tvorbou dutin a vaziva)
  • Některé pooperační stavy v chirurgii (chirurgické výkony v oblasti kloubů, v zubním lékařství, v oblasti krku, nosu či ucha)
  • Záněty povrchových žil
  • Posttrombotický syndrom dolních končetin (stavy po ucpání hlubokých žil krevní sraženinou)
  • Revmatoidní artritida (zánětlivé onemocnění kloubů)
  • Revmatismus měkkých tkání
  • Pokročilé stadium artrózy (degenerativní choroby kloubů)
  • Chronické a opakující se záněty v oblasti dutiny ústní, krku, nosu či uší, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí a kůže, jako podpůrná léčba během podávání antibiotik.

Aktuální příbalový leták Wobenzym

Napsat komentář