Elmetacin příbalový leták

Elmetacin

Elmetacin je název léčivého přípravku obsahujícího účinnou látku indometacin (indometacinum). Jedná se o nesteroidní protizánětlivý lék (NSAID), který se používá k tlumení bolesti, snižování zánětu a snižování horečky.

Indometacin, který je hlavní složkou Elmetacinu, se často předepisuje k léčbě onemocnění jako je revmatoidní artritida, osteoartritida, dna, ankylozující spondylitida a další zánětlivá onemocnění.

Elmetacin je dostupný ve formě tablet, kapslí, čípků a gelů určených k lokálnímu použití. Správná forma a dávkování závisí na konkrétním onemocnění, které se léčí, a individuálním pacientovi.

Stejně jako u všech léků, i u Elmetacinu se mohou vyskytnout nežádoucí účinky. Mezi běžné vedlejší účinky mohou patřit zažívací potíže (jako je bolest žaludku, nevolnost nebo průjem), závratě, bolesti hlavy a vyrážky na kůži. Existují také závažnější, ale méně časté vedlejší účinky, včetně krvácení zažívacího traktu, problémů s ledvinami a alergických reakcí. Je důležité konzultovat s lékařem a pečlivě dodržovat předepsanou dávku a pokyny při užívání Elmetacinu nebo jiného léku.

Příbalový leták

Co je přípravek Elmetacin a k čemu se používá

Léčivou látkou přípravku Elmetacin je indometacin, který mírní zánět a ulevuje od bolesti. Indometacin patří mezi nesteroidní protizánětlivé léčivé látky.

Přípravek Elmetacin se používá k zevní podpůrné léčbě bolesti:

  • při akutních pohmožděních, podvrtnutích nebo namožení svalů horních nebo dolních končetin následkem tupých poranění, např. při sportu. U těchto stavů lze přípravek používat bez porady s lékařem.
  • při revmatických zánětlivých onemocněních měkkých tkání, např. zánět šlachy a zánět šlachové pochvy. U těchto onemocnění se přípravek používá pouze po poradě s lékařem.

Aktuální příbalový leták Elmetacin

Elmetacin 8 mg/ml kožní sprej, roztok (indometacinum): https://prehledy.sukl.cz/prehledy/v1/dokumenty/20906

Napsat komentář