Engystol příbalový leták

Engystol

Engystol je homeopatický léčivý přípravek, který se používá k podpoře a stimulaci přirozených obranných mechanismů těla. Hlavním využitím je léčba a prevence virových infekcí, jako jsou běžné nachlazení a chřipka.

Engystol obsahuje kombinaci několika homeopatických složek, včetně Vincetoxicum officinale, Síra a Hepar sulfuris. Věří se, že tyto složky pomáhají posílit imunitní reakci těla a podporovat celkový stav zdraví.

Jako homeopatický prostředek se Engystol připravuje procesem zředění a potencování, kdy jsou účinné látky silně zředěny až do míry, kdy zůstávají pouze stopy. Homeopatie vychází z principu “podobné se léčí podobným”, což znamená, že látka, která způsobuje symptomy u zdravého člověka, se může použít ve velmi zředěné formě k léčbě podobných symptomatických projevů u nemocného člověka.

Engystol je dostupný ve formě orálních tablet a injekčních roztoků. Doporučené dávkování a frekvence užívání se mohou lišit v závislosti na konkrétním stavu a individuálním pacientovi. Je důležité dodržovat pokyny poskytnuté výrobcem nebo se poradit s lékařem ohledně správného užívání.

Je třeba poznamenat, že účinnost homeopatických léků, jako je Engystol, je předmětem debaty a kontroverze v lékařské komunitě. Vědecké důkazy podporující účinnost homeopatie jsou omezené a mnoho studií neprokázalo významný rozdíl mezi homeopatickými léčbami a placebem. Proto je důležité přistupovat k homeopatickým přípravkům s opatrností a diskutovat o jejich užívání s lékařem.

Příbalový leták

Co je Engystol a k čemu se používá

Homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii ke zmírnění závažnosti a délky trvání příznaků virových infekcí, obzvlášť u nachlazení a chřipkových onemocnění, a to podporou imunitního systému.

Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Engystol

  • Engystol tablety, hHomeopatický léčivý přípravek (Vincetoxicum hirundinaria D6 75 mg, Vincetoxicum hirundinaria D10 75mg, Vincetoxicum hirundinaria D30 75 mg, Sulfur D4 37,5 mg, Sulfur D10 37,5 mg.): https://prehledy.sukl.cz/prehledy/v1/dokumenty/19709

Napsat komentář