Epiduo Forte příbalový leták

Epiduo Forte

Epiduo Forte je léčivý přípravek určený k léčbě akné. Obsahuje kombinaci dvou účinných látek: adapalen a benzoylperoxid.

Adapalen je retinoid, který působí protizánětlivě a reguluje růst a diferenciaci buněk ve vlasovém folikulu, čímž pomáhá odbourávat zánětlivé léze spojené s akné.

Benzoylperoxid je antiseptikum, které působí proti bakteriím spojeným s akné. Také pomáhá odstraňovat přebytečný maz z pokožky a uvolňuje ucpané póry.

Epiduo Forte se aplikuje přímo na postižené oblasti pokožky jednou denně, obvykle ve večerních hodinách, po očištění a vysušení pokožky. Je důležité dodržovat pokyny od lékaře nebo uvedené na příbalovém letáku.

Při používání Epiduo Forte se mohou vyskytnout vedlejší účinky, jako je podráždění, suchost, svědění, zarudnutí nebo olupování pokožky. Je důležité informovat lékaře o jakýchkoli nežádoucích účincích, které se vyskytnou.

Před použitím Epiduo Forte je vhodné se poradit s lékařem nebo dermatologem, kteří vám mohou poskytnout přesnější informace o správném použití a možných kontraindikacích či interakcích s jinými léky nebo kosmetickými přípravky.

Příbalový leták

Co je přípravek Epiduo Forte a k čemu se používá

Přípravek Epiduo Forte patří do skupiny léčivých přípravků nazývaných “přípravky proti akné k lokálnímu použití”, tj. používá se k léčbě acne vulgaris, kdy jsou přítomny komedony (černé a bílé tečky), četné papuly a pustuly (zánětlivé pupínky).

Tento přípravek kombinuje dvě léčivé látky, adapalen a benzoyl-peroxid, které působí společně, ale rozdílným způsobem:

  • Adapalen patří do skupiny přípravků známých jako retinoidy a působí cíleně na kožní procesy, které způsobují akné.
  • Benzoyl-peroxid působí jako antimikrobiální látka a změkčuje a odlupuje vnější vrstvu pokožky.

Přípravek Epiduo Forte je určen pouze k použití u dospělých a dospívajících od 12 let.

Aktuální příbalový leták Epiduo Forte

Napsat komentář