Corvaton Forte příbalový leták

Corvaton Forte

Corvaton Forte obsahuje účinnou látku molsidomin, která patří do skupiny léků nazývaných selektivní inhibitory oxidu dusnatého (NO). Je k dispozici ve formě tablet a používá se k léčbě anginy pectoris (bolesti na hrudi) u pacientů s ischemickou srdeční chorobou.

Molsidomin působí relaxací hladkých svalů cév, což způsobuje rozšíření cév a zlepšuje průtok krve do srdce. Tím se snižuje zátěž srdce a zlepšuje dodávka kyslíku do srdečního svalu, což pomáhá snižovat bolest na hrudi spojenou s anginou pectoris.

Dávkování a užívání Corvaton Forte by mělo být přesně stanoveno a sledováno lékařem. Obvyklá doporučená dávka je 1 tableta denně. Je důležité dodržovat předepsaný režim léčby a informovat lékaře o všech ostatních léčivech, které užíváte, a o případných zdravotních potížích.

Při užívání Corvaton Forte se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, jako jsou bolesti hlavy, závratě, únava, zarudnutí kůže nebo nízký krevní tlak. Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky nebo pokud máte jakékoli obavy, měli byste se poradit se svým lékařem.

Je důležité si uvědomit, že poskytnuté informace jsou obecné a nenahrazují konzultaci s lékařem. Pouze lékař bude schopen posoudit, zda je Corvaton Forte vhodný pro váš konkrétní případ a předepsat správnou dávku a léčebný režim.

Příbalový leták

Co je přípravek Corvaton forte a k čemu se používá

Molsidomin, léčivá látka přípravku Corvaton forte, se užívá k léčbě onemocnění věnčitých cév. Přípravek rozšiřuje věnčité cévy a zvyšuje zásobování srdce kyslíkem. Snižuje srdeční práci a požadavky srdce na kyslík.

Přípravek se užívá k předcházení a dlouhodobé léčbě anginy pectoris (nedokrevnost srdečního svalu spojená s bolestí na hrudi) v případech, kdy jiná léčba tzv. betablokátory a/nebo blokátory kalciového kanálu není indikována, tolerována nebo není dostatečně účinná, a k léčbě starších pacientů.

Aktuální příbalový leták Corvaton Forte

Napsat komentář