Essentiale příbalový leták

Essentiale

Essentiale je obchodní název pro přípravek obsahující fosfolipidy sojového oleje, konkrétně phospholipida sojae desoleata. Fosfolipidy jsou esenciální složkou buněčných membrán a mají důležitou roli v metabolismu lipidů a ochraně jaterních buněk.

Essentiale se často používá jako doplněk stravy nebo jako součást komplexní léčby různých jaterních onemocnění, včetně poškození jater způsobeného alkoholem, virové hepatitidy, cirhózy a jiných jaterních onemocnění. Účelem použití Essentiale je podpořit regeneraci a ochranu jaterních buněk.

Přesné dávkování a instrukce pro užívání Essentiale by měly být určeny lékařem na základě konkrétního zdravotního stavu pacienta. Je důležité dodržovat pokyny lékaře a užívat přípravek podle předepsaného dávkování.

Essentiale je obecně dobře tolerován, ale mohou se vyskytnout nežádoucí účinky, jako jsou zažívací potíže nebo alergické reakce. Je důležité informovat lékaře o jakýchkoli nežádoucích účincích, které se vyskytnou během užívání přípravku.

Příbalový leták

Co je přípravek Essentiale forte a k čemu se používá

Přípravek obsahuje tzv. esenciální (základní) fosfolipidy, které jsou součástí buněčných membrán. Při jaterních onemocněních, u kterých dochází k poruše metabolismu v jaterních buňkách, jsou takto podané fosfolipidy přednostně využity jaterními buňkami a zabudovány do jejich buněčné membrány. Fosfolipidy jsou látky tělu vlastní. Mohou příznivě ovlivnit stavbu a funkci jaterních buněk a podílejí se na trávení tuků v organizmu.

Přípravek podporuje následující děje:

  • Normalizaci narušených funkcí a enzymatických aktivit jaterní buňky.
  • Uvolnění energetických zásob v jaterní tkáni.
  • Urychlení a podpora regenerace jaterních buněk.
  • Úpravu rovnováhy krevních tuků.
  • Stabilizaci žluči.

Přípravek Essentiale forte se užívá pro zlepšení subjektivních obtíží při zánětu jater a u jaterních onemocnění, která jsou způsobena toxicko-metabolickým poškozením jater (poškození jater způsobené léky, alkoholem, chemickými látkami, otravou po požití hub). Mezi tyto obtíže patří např. ztráta chuti k jídlu a/nebo pocit tlaku v pravém nadbřišku.

Přípravek mohou užívat dospívající od 12 let (s tělesnou hmotností přibližně 43 kg a vyšší) a dospělí.

Aktuální příbalový leták

Napsat komentář