Seropram příbalový leták

Seropram

Seropram je obchodní název pro léčivou látku citaloprami hydrobromidum. Jedná se o antidepresivum ze skupiny selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). Citalopram se používá k léčbě depresivních poruch, úzkostných poruch a dalších duševních poruch, jako je panická porucha, obsedantně-kompulzivní porucha (OCD) a poruchy příjmu potravy.

Mechanismus účinku citalopramu spočívá v tom, že zvyšuje dostupnost neurotransmiteru serotoninu v mozku. Serotonin je chemická látka, která ovlivňuje náladu, emocionální stabilitu a další psychické funkce. Citalopram pomáhá obnovit rovnováhu serotoninu v mozku a tím zlepšuje náladu a snižuje příznaky depresivních a úzkostných poruch.

Dávkování a přesné instrukce pro užívání Seropramu by měly být stanoveny lékařem na základě individuálních potřeb pacienta a lékařského předpisu. Lék se obvykle užívá jednou denně, a to ústně. Je důležité dodržovat předepsané dávkování a nepřerušovat léčbu bez konzultace s lékařem.

Seropram může vykazovat vedlejší účinky, včetně nevolnosti, zvracení, průjmu, nespavosti, ospalosti, sucho v ústech, sexuální dysfunkce a změny hmotnosti. Je důležité informovat lékaře o jakýchkoli nežádoucích účincích, které se vyskytnou během užívání léku.

Je důležité pravidelně konzultovat s lékařem a dodržovat předepsanou léčbu při užívání Seropramu. Neukončujte léčbu náhle bez konzultace s lékařem, protože to může vést k nepříjemným příznakům abstinenčního syndromu.

Příbalový leták

Co je Seropram a k čemu se používá

Jaký je mechanismus účinku přípravku Seropram

Seropram patří do skupiny antidepresiv, nazývaných selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). Přípravky patřící do této skupiny ovlivňují serotoninový systém a zvyšují hladinu serotoninu v mozku.

K čemu se Seropram používá

Seropram obsahuje citalopram a používá se k léčbě deprese. Jakmile se začnete cítit lépe, brání návratu příznaků onemocnění.

Dlouhodobá léčba přípravkem Seropram brání výskytu další epizody deprese u pacientů, kteří trpí rekurentní (opakovanou) depresivní poruchou.

Seropram je také vhodný při zvládání příznaků u pacientů se sklonem k záchvatům paniky a u pacientů trpících obsedantně kompulzivní poruchou (OCD).

Je možné, že Vám lékař předepsal Seropram z jiného důvodu. V případě nejasností se zeptejte svého lékaře, proč Vám byl Seropram předepsán.

Aktuální příbalový leták Seropram

Napsat komentář