Euthyrox příbalový leták

Euthyrox

Euthyrox je obchodní název pro léčivou látku levothyroxin, která je syntetickou verzí hormonu štítné žlázy, nazývaného tyroxin (T4). Euthyrox se používá k substituční léčbě nedostatku štítné žlázy, což je stav, kdy tělo nedokáže produkovat dostatečné množství přirozeného tyroxinu.

Levothyroxin (Euthyrox) se podává pacientům s hypotyreózou, což je nedostatečná funkce štítné žlázy, a také při léčbě nebo prevenci zvětšené štítné žlázy (strumy) a nádorů štítné žlázy.

Důležité je užívat Euthyrox přesně podle pokynů lékaře a dodržovat přesnou dávku a časování. Lékař vám předepíše správnou dávku na základě vaší individuální situace a pravidelně budete monitorováni pro kontrolu hladiny štítných hormonů v krvi.

Je důležité dodržovat předepsanou léčbu a pravidelně navštěvovat lékařské kontroly, abyste zajistili optimální funkci štítné žlázy a minimalizovali možné vedlejší účinky nebo komplikace.

Příbalový leták

Co je přípravek Euthyrox a k čemu se používá

Levothyroxin, léčivá látka v přípravku Euthyrox, je syntetický hormon štítné žlázy určený pro léčbu onemocnění a poruch funkce štítné žlázy. Má stejný účinek jako přirozeně se vyskytující hormony štítné žlázy.

Euthyrox se používá pro:

  • léčbu benigní strumy (nezhoubné zvětšení štítné žlázy) u pacientů s normální funkcí štítné žlázy,
  • pro prevenci recidivy strumy po strumektomii,
  • jako substituční léčba, když štítná žláza nevytváří dostatek svých hormonů,
  • pro potlačení růstu nádoru u pacientů s karcinomem štítné žlázy.

Euthyrox se používá pro navození rovnováhy hladiny hormonů štítné žlázy, když je jejich nadměrná produkce léčena pomocí léků brzdících jejich tvorbu.

Euthyrox 100 mikrogramů, Euthyrox 150 mikrogramů a Euthyrox 200 mikrogramů se může používat také pro testování funkce Vaší štítné žlázy.

Aktuální příbalový leták Euthyrox

Napsat komentář