Letrox příbalový leták

Letrox

Letrox je obchodní název léčivé látky levothyroxin sodný. Jedná se o syntetickou formu hormonu štítné žlázy, který se používá k léčbě různých poruch štítné žlázy, zejména hypotyreózy (snížená funkce štítné žlázy).

Letrox (levothyroxin) je hormonální lék, který nahrazuje nedostatek přirozeně produkovaného hormonu štítné žlázy. Působí stimulací metabolismu a ovlivňuje mnoho procesů v těle. Přesné dávkování a léčebný režim letoxinu závisí na konkrétním pacientovi a jeho zdravotním stavu. Je důležité užívat letoxin přesně podle pokynů lékaře a pravidelně kontrolovat hladinu hormonů ve krvi.

Letrox (levothyroxin) je předpisový lék, takže je nutné mít na jeho užívání předpis od lékaře. Před zahájením léčby letoxinem je důležité informovat lékaře o jakýchkoliv dalších léčivech, které užíváte, a o případných zdravotních problémech. Je také důležité pravidelně navštěvovat lékaře a provádět doporučené kontroly a testy.

Příbalový leták

Co je přípravek Letrox a k čemu se používá

Letrox je přípravek, který obsahuje jako léčivou látku hormon štítné žlázy levothyroxin. Ten má stejný účinek jako hormon vytvořený přirozeným způsobem v organismu.

Letrox Vám byl předepsán, aby nahradil chybějící hormon štítné žlázy a/nebo aby zmírnil zátěž Vaší štítné žlázy.

Letrox se užívá:

  • k nahrazení (substituci) chybějících hormonů štítné žlázy u všech forem hypotyreózy (snížené funkce štítné žlázy)
  • k prevenci návratu strumy (zvětšení štítné žlázy) po operaci strumy, pokud je funkce štítné žlázy normální
  • k léčbě nezhoubného zvětšení štítné žlázy (strumy), pokud je funkce štítné žlázy normální
  • jako doprovodná léčba zvýšené funkce štítné žlázy léky snižujícími funkci štítné žlázy (tyreostatiky) poté, co bylo dosaženo normální funkce štítné žlázy
  • při zhoubném nádoru štítné žlázy, zejména po jeho operačním odstranění, k potlačení opětovného růstu nádoru a doplnění chybějících hormonů štítné žlázy.

Letrox je určen pro použití ve všech věkových skupinách.

Aktuální příbalový leták Letrox

1 komentář u „Letrox příbalový leták“

  1. Dobrý den. ráno jsem si zapomněla vzít Letrox, Mám si zítra vzít dva? Děkuji za odpověď.

Napsat komentář