Flucinar příbalový leták

Flucinar

Flucinar je obchodní název pro léčivou látku fluocinolon acetonid. Jedná se o kortikosteroidní lék, který se používá k léčbě různých kožních stavů, jako jsou záněty, svědění, zarudnutí, alergické reakce a lupénka.

Fluocinolon acetonid působí protizánětlivě, antialergicky a svědění potlačuje. Účinná látka snižuje zánět, otoky a svědění v místě aplikace, což pomáhá zmírnit příznaky kožních onemocnění.

Dávkování Flucinaru a délka léčby se obvykle přizpůsobuje individuálním potřebám pacienta a konkrétnímu kožnímu stavu. Flucinar je dostupný ve formě masti nebo krému, které se aplikují tenkou vrstvou na postiženou oblast kůže.

Je důležité dodržovat pokyny lékaře nebo pokyny uvedené na příbalovém letáku Flucinaru. Příliš dlouhé nebo nadměrné užívání kortikosteroidních léků může mít nežádoucí účinky, jako je ztenčení kůže, strie, rozšířené cévy nebo zvýšená náchylnost k infekcím.

Při užívání Flucinaru se mohou vyskytnout vedlejší účinky, jako je pálení, zarudnutí, suchá kůže nebo kontaktní dermatitida. Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky nebo pokud symptomy přetrvávají nebo se zhoršují, měli byste se poradit s lékařem.

Je důležité mít na paměti, že tyto informace slouží pouze jako orientační a doporučuje se poradit se svým lékařem nebo farmaceutem pro přesné pokyny týkající se užívání Flucinaru v souladu se specifickými potřebami a zdravotním stavem.

Příbalový leták

Co je přípravek Flucinar a k čemu se používá

Fluocinolon-acetonid, léčivá látka přípravku, má silné protizánětlivé účinky, zmírňuje mokvání a svědění kůže.

Přípravek se používá k léčbě:

  • chronické psoriázy (lupénky),
  • kožní formy lupus erythematodes,
  • erythema multiforme (multiformní erytém ‒ zčervenání kůže s puchýřky),
  • plochého lišeje provázeného intenzivním svěděním (lichen planus),
  • některých druhů ekzémů a mazotokového zánětu kůže.

Přípravek je možné používat u dospívajících a dospělých, včetně žen v období kojení.

Aktuální příbalový leták

Napsat komentář