Geratam příbalový leták

Geratam

Geratam je obchodní název léčivého přípravku obsahujícího účinnou látku piracetam. Piracetam je nootropikum, tedy látka, která má údajně pozitivní vliv na kognitivní funkce, paměť a učení.

Geratam se často používá k léčbě různých stavů, včetně poruch paměti a koncentrace, zejména u pacientů s degenerativními onemocněními mozku, jako je Alzheimerova choroba. Účinky piracetamu na kognitivní funkce nejsou však vědecky dostatečně prokázány a stále probíhají studie a debaty ohledně jeho skutečné účinnosti.

Dávkování Geratamu závisí na konkrétním stavu a individuálních potřebách pacienta. Doporučená dávka a frekvence užívání by měly být určeny lékařem.

Je důležité mít na paměti, že každý lék může mít nežádoucí účinky. Užívání Geratamu se může spojovat s vedlejšími účinky, jako jsou nervozita, podrážděnost, nespavost nebo gastrointestinální obtíže. Je důležité se poradit s lékařem nebo farmaceutem ohledně možných vedlejších účinků a případných kontraindikací před užíváním Geratamu.

Vždy je vhodné konzultovat s lékařem nebo farmaceutem před použitím léků, abyste získali správné informace o jejich používání, dávkování a možných rizicích a přínosech.

Příbalový leták

Co je Geratam a k čemu se používá

Geratam se často používá k léčbě různých stavů, včetně poruch paměti a koncentrace, zejména u pacientů s degenerativními onemocněními mozku, jako je Alzheimerova choroba.

Dospělí:

  • symptomatická léčba psychoorganického syndromu, u kterého se léčbou zlepšují příznaky jako ztráta paměti, poruchy pozornosti a nedostatek energie
  • kortikální myoklonie samotná nebo v kombinaci
  • vertigo a přidružené poruchy rovnováhy, s výjimkou závratě vazomotorického nebo psychického původu
  • prevence a léčba vazookluzivních krizí u srpkovité anemie.

Děti:

  • vývojová dyslexie v kombinaci s logopedií
  • prevence a léčba vazookluzivních krizí při srpkovité anemii.

Aktuální příbalový leták Geratam

Napsat komentář