Halicar příbalový leták

Halicar

Halicar je léčivý přípravek obsahující účinnou látku chamazulen, který se získává z květů heřmánku. Chamazulen má protizánětlivé a hojivé účinky, což činí Halicar vhodným pro různé kožní problémy.

Halicar se často používá jako lokální léčivo při léčbě lehkých podráždění a kožních zánětů, jako jsou drobná poranění, popáleniny, puchýře, vyrážky, štípance hmyzem nebo sluneční spáleniny. Jeho účinky spočívají v podpoře hojení, zmírnění zánětu a snížení svědění.

Léčivý přípravek Halicar je obvykle dostupný ve formě masti nebo gelu, který se aplikuje přímo na postiženou oblast kůže. Je důležité dodržovat pokyny a doporučení od lékaře nebo lékárníka při použití Halicaru a nepoužívat jej na otevřené rány nebo hluboká poranění.

Před použitím Halicaru se vždy poraďte s lékařem nebo lékárníkem, zejména pokud máte nějaké specifické kožní problémy, jste alergičtí na složky Halicaru nebo užíváte jiné léky, abyste se ujistili, že je bezpečné jej používat a neinteraguje s jinými léky.

Příbalový leták

Co je Halicar a k čemu se používá

Halicar je rostlinný léčivý přípravek určený ke kožnímu podání. Léčivou látkou je základní homeopatická tinktura připravená z čerstvých nadzemních částí druhu Cardiospermum halicacabum L. (srdcovnice nadmutá), která má regenerační a protizánětlivý účinek.

Halicar se používá na ekzémy alergického původu, k doléčování a podpůrné léčbě atopických ekzémů a neurodermitid (svědivá kožní onemocnění).

Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Aktuální příbalový leták Halicar

Napsat komentář