Hedelix sirup příbalový leták

Hedelix

Hedelix je léčivý přípravek, který obsahuje účinnou látku ivy list. Jedná se o rostlinný extrakt z listů břečťanu popínavého (Hedera helix). Hedelix se používá především k léčbě akutního a chronického zánětu dýchacích cest, jako je akutní bronchitida, chronická bronchitida a jiná respirační onemocnění.

Účinná látka ivy list obsahuje saponiny, které mají expektorační účinky, tj. pomáhají rozpouštět a vykašlávat hlen z dýchacích cest. Tím přispívají k uvolnění dýchání a zmírnění příznaků jako je kašel, dušnost a ucpaný nos.

Hedelix je dostupný ve formě sirupu a kapky pro orální podání. Je důležité dodržovat pokyny a doporučení od lékaře nebo lékárníka ohledně dávkování a délky léčby. Je také důležité informovat lékaře o případných dalších léčivech, které užíváte, abyste se vyhnuli možným interakcím.

Před použitím Hedelixu se vždy poraďte s lékařem nebo lékárníkem, zejména pokud máte nějaké specifické zdravotní problémy nebo jste alergičtí na složky Hedelixu.

Příbalový leták

Co je přípravek Hedelix sirup a k čemu se používá

Hedelix sirup je tradiční rostlinný léčivý přípravek užívaný při kašli provázejícím nachlazení. Přípravek usnadňuje vykašlávání hlenu z dýchacích cest.

Přípravek mohou užívat děti od narození, dospívající a dospělí.

Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

Aktuální příbalový leták Hedelix

Napsat komentář