Dolgit příbalový leták

Dolgit

Dolgit krém obsahuje účinnou látku ibuprofen, která patří mezi nesteroidní protizánětlivé látky (NSAID). Krém se aplikuje místně na kůži a slouží k lokálnímu zmírnění bolesti a zánětu.

Dolgit krém se často používá k léčbě bolesti svalů a kloubů, revmatických bolestí nebo bolesti způsobené sportovními zraněními. Účinná látka ibuprofen působí protizánětlivě, analgeticky (protibolestivě) a antipyreticky (snížení teploty).

Před použitím Dolgit krému je důležité pečlivě si přečíst příbalový leták a dodržovat doporučenou dávku a frekvenci aplikace. Krém se aplikuje tenkou vrstvou na postiženou oblast a jemně se vmasíruje do kůže. Je důležité vyhnout se aplikaci na otevřené rány, poškozenou kůži nebo sliznice.

Přestože se Dolgit krém aplikuje místně a působí především na místě aplikace, může způsobit některé vedlejší účinky, jako je podráždění kůže, zarudnutí nebo svědění. Pokud se objeví nežádoucí účinky, měli byste přestat krém používat a poradit se s lékařem.

Příbalový leták

Co je Dolgit a k čemu se používá

DOLGIT je účinný v místní léčbě revmatických i nerevmatických bolestí pohybového systému. Je určen k místní léčbě poranění pohybového ústrojí, jako je zhmoždění, výron, vymknutí, vykloubení a namožení svalu, při sportu nebo při nehodách.

Na doporučení lékaře se přípravek používá k léčbě akutních či chronických zánětlivých a bolestivých chorobných stavů pohybového ústrojí, tj. zánětlivých revmatických onemocnění kloubů, onemocnění páteře, otoků nebo zánětů měkkých tkání přiléhajících ke kloubům, např. tíhových váčků (burs), šlach, šlachových pochev, vazů a kloubních pouzder, dále při ztuhlosti ramene, bolestech svalů, ústřelu (lumbagu) a při bolestech spojených s degenerativním onemocněním kloubů (artróza).

Přípravek je rychle absorbován kůží a působí v postižené tkáni. K jeho účinku dochází již za půl hodiny po nanesení krému. Používání krému je vhodné i při celkové léčbě tabletami s obsahem ibuprofenu.

Při kombinované léčbě tabletami a krémem se vždy poraďte s lékařem.

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 14 let.

Aktuální příbalový leták Dolgit krém

Napsat komentář