Nurofen pro děti (jahoda) příbalový leták

Nurofen pro děti – jahoda

Nurofen pro děti je lék, který je určen k úlevě od bolesti a snížení horečky u dětí. Obsahuje účinnou látku ibuprofen, která je známá svými protizánětlivými, analgetickými a antipyretickými vlastnostmi. Nurofen pro děti je dostupný ve formě suspenze, která je vhodná pro děti od 3 měsíců do 12 let.

Je důležité dodržovat správné dávkování a konzultovat užívání léku s lékařem nebo pediatrem. Dávkování Nurofenu pro děti závisí na věku dítěte a váze. Obvykle se doporučuje podávat lék v určitém časovém intervalu, který je uveden na obalu léku. Před použitím si přečtěte a dodržujte pokyny v příbalovém letáku.

Nurofen pro děti je indikován pro symptomatickou úlevu od bolesti a horečky spojené s nachlazením, chřipkou, bolestmi hlavy, zubními problémy a dalšími podobnými stavy u dětí. Měli byste se však vždy poradit s lékařem nebo pediatrem, aby vám doporučil správné dávkování a případně upozornil na možné vedlejší účinky nebo kontraindikace.

Důležité je dodržovat předepsané dávkování, nepřekračovat maximální denní dávku a uchovávat lék mimo dosah dětí.

Příbalový leták

Co je Nurofen pro děti jahoda a k čemu se používá

Nurofen pro děti Jahoda obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě látek zodpovědných za vznik bolesti a zánětu. Svým působením snižuje horečku, zmírňuje záněty různého původu a tlumí mírnou až středně silnou bolest.

Nurofen pro děti Jahoda se užívá ke snížení horečky (včetně horečky vzniklé po očkování), dále k tlumení mírných až středně silných bolestí, jako jsou bolest hlavy, bolest zubů nebo uší, bolest v krku a bolest spojená s podvrtnutím nebo zhmožděním.

V případě bolesti uší se vždy poraďte s lékařem a přípravek užívejte pouze na základě jeho doporučení.

Přípravek je určen především k léčbě dětí a kojenců od 3 měsíců.

Aktuální příbalový leták Nurofen pro děti (jahoda)

Napsat komentář