Ibalgin příbalový leták

Ibalgin

Ibalgin je obchodní název léku, který obsahuje účinnou látku ibuprofen. Ibalgin patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Tento lék má analgetické (tlumí bolest), antipyretické (snížení teploty) a protizánětlivé účinky.

Ibalgin se často používá k tlumení mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolesti hlavy, zubů, svalů nebo kloubů. Také může být užíván k tlumení horečky při nachlazení nebo jiných zánětlivých onemocněních.

Je důležité před užíváním Ibalginu dodržovat pokyny uvedené na příbalovém letáku a konzultovat s lékařem nebo lékárníkem, pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky, abyste se ujistili, že je bezpečné a vhodné pro vás.

Příbalový leták

Co je přípravek Ibalgin a k čemu se používá

Přípravek Ibalgin obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou odpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně.

Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení. Přípravek Ibalgin se používá např. při bolesti hlavy (včetně migrény cévního původu), bolesti zubů, zad, při bolestivé menstruaci, bolesti po operaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání, jako je pohmoždění a podvrtnutí, dále při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních.

V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritidě a artróze) nebo měkkých tkání pohybového ústrojí provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře. Přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let. Dětem do 6 let věku je určen ibuprofen v suspenzi (přípravek Ibalgin Baby).

Aktuální příbalový leták Ibalgin

Ibalgin 200 mg potahované tablety (ibuprofenum): https://prehledy.sukl.cz/prehledy/v1/dokumenty/22556

Napsat komentář