Ibuprofen příbalový leták

Ibuprofen

Ibuprofen je lék, který patří do skupiny takzvaných nesteroidních antirevmatik (NSAID). Je široce používán pro jeho analgetické (proti bolesti), antipyretické (proti horečce) a protizánětlivé účinky.

Ibuprofen je často používán pro krátkodobou úlevu od menších bolestí a nepohodlí, jako jsou bolesti hlavy, zubní bolesti, bolesti svalů, bolesti zad, bolesti spojené s menstruací a podobně. Je také účinný při snižování horečky.

Dále je ibuprofen používán pro dlouhodobou léčbu a kontrolu chronických stavů, jako je osteoartritida a revmatoidní artritida, kde pomáhá zmírnit bolest a otoky v kloubech.

Ibuprofen je dostupný bez lékařského předpisu v nízkých až středních dávkách a na lékařský předpis v vyšších dávkách. Přestože je obecně považován za bezpečný pro většinu lidí, může mít některé vedlejší účinky a kontraindikace. Měl by být užíván s opatrností u lidí s určitými zdravotními stavy, jako jsou ti, kteří mají anamnézu žaludečních vředů nebo jiných gastrointestinálních problémů, a u těch, kteří užívají určité jiné léky. Vždy je nejlepší konzultovat užití ibuprofenu se zdravotnickým odborníkem.

Příbalový leták

Co je přípravek Ibuprofen Aneos a k čemu se používá

Přípravek Ibuprofen Aneos obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou odpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně. Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení.

Přípravek Ibuprofen Aneos se užívá např. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí.

Dále se Ibuprofen Aneos užívá při horečnatých stavech doprovázejících chřipková onemocnění a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních. V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritidě a artróze) provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře.

Přípravek je vzhledem k množství léčivé látky v jedné tabletě určen pro dospělé a dospívající nad 12 let.

Aktuální příbalový leták Ibuprofen

Napsat komentář